“2019’a giden süreçte olumsuzluklara çözüm üreteceğiz”

 Tarih: 23-10-2017 11:50:51
CHP Belediye Meclis Üyesi Ali Uyanık düzenlediği basın toplantısıyla CHP Merkez İlçe Binası’nda Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Parti içinde ve giriş binası önünde iki kez düzenlenen basın açıklamasında Uyanık’ı partililer de yalnız bırakmadılar. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale CHP Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan da adaylık konuşmasında Uyanık’a destek olan isimler arasında yer aldı. Uyanık yaptığı açıklamada, “2019'

“DELEGE SEÇİLEN BÜTÜNLEYİCİ OLACAKTIR”

 

CHP Belediye Meclis Üyesi Ali Uyanık yaptığı adaylık açıklamasında, “Delege seçilen arkadaşlarımızın; tüm partililerimizi temsil ettiklerini bilerek, kucaklayıcı, bütünleyici olacaklarına inancım tamdır. İlçe Kongre takvimimiz devam ediyor. Delege seçimlerimizi tamamladık. Bu süreçte hangi tarafta olursa olsun yüksek katılım sağlayarak, sandığa gidip iradesini ortaya koyan tüm partililerimizi kutluyorum.  Görev alarak ilçe kongre delegesi ve önseçmen delegesi olarak seçilen, tüm delegelerimizi kutluyor, başarılar diliyorum. Kazanan tüm partililerimizdir, Cumhuriyet Halk Partisidir. Delege seçilen arkadaşlarımızın, tüm partililerimizi temsil ettiklerini bilerek, kucaklayıcı, bütünleyici olacaklarına inancım tamdır. Bu bilinçle partimizi 2019' a taşıyacak yönetimlerimizi belirleyecekler” diye konuştu.

 

“CHP’YE HER ZAMANKİNDEN ÇOK İHTİYAÇ VARDIR”

 

Uyanık, ülkenin içinde bulunduğu durumda CHP’ye her zamankinden çok ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Yönetemeyen, öngörüsüz, sadece o günü, ayı, dönemi idare etmeye çalışan çok kolay aldatılan ama bunu çok sonra fark eden, tepki gelince geri adım atan ‘MTV oranlarını yüzde 40 arttırdım yok yüzde 25’lere düşürdüm’ diyerek bütçe denkleyen bir ekonomi anlayışı. Geçmediğimiz ve belki hiç geçmeyeceğimiz köprüler, otoyollara verilen geçiş garantisinin bedelini vatandaşın üzerinden alınan vergilerle yapmak. Sınırların yeniden çizilmeye çalışıldığı, burnumuzun dibinde yeni ülkeler oluşturma çabalarının olduğu, içine çekilmeye çalışıldığımız ama gerçekten müdahale edemediğimiz bir coğrafya. Devlet kurumlarını sadece sadakatle atanan yöneticilerin inisiyatifine bırakarak tüm kurumsal değerlerinin yitirilmesi, sadece lider inisiyatifine bırakılmış bir devlet yönetimi.  Çocukların hangi okullarda, hangi müfredatla alacağı eğitim ve ne zaman hangi sınavlara gireceğini bilmediği, ‘Yaptık olmadı. Bozduk yine yaptık’ diye yönetilen eğitim sistemi, yitip giden nesiller. Üniversiteyi kazandığı güne lanet okuyan, mezun, işsiz, intiharı düşünen genç insanlar, tarlada hazır olmuş, toplatsan toplama yevmiyesini kurtarmayan domatesi, şeftalisi ne zaman biteceğini bilmediğimiz hukuku yok sayan OHAL dönemleri dünya harikası coğrafyamızda üç kuruşa pazarlanmaya çalışılan yarı boş, alsan alınmaz satsan satılmaz turizm tesisleri yurdundan uzak aç, sefil, denizler de boğulan, insanlık ayıbı milyonlarca sığınmacı göçmenler Çanakkale’mizin Biga Yarımadasını kalorifer kazanına çevirecek, kapasitesinin çok üstünde termik santraller, içme suyu havzamızı da içine alan Kazdağılarını yok edecek maden işletme ruhsatları, bir avuç duyarlı insanın onurlu direnişi ile durdurulmaya çalışılan doğa katliam Beterin beteri var deyip susan, umutsuz, bugünden vazgeçmiş geleceğinden kaygılı insan fotoğrafları. 2019' a giden süreçte olumsuzlukları gören ve çözüm önerileri üreten yani iktidara yürüyen Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihtiyaç her zamankinden fazladır” dedi.

 

“AYDINLIK VE GÜZEL BİR GELECEĞE DAVET MEKTUBUDUR”

 

Uyanık konuşmasını, “Varlığımız ve burada olma sebebimiz işte bu anda başlıyor. Bu ülkenin duyarlı, vicdanı olan gençleri, kadınları, emekçileri yalnız değildir. Çünkü sizler varsınız. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi var. Ben de bu süreçte önümüzdeki kongrede Çanakkale Merkez İlçe Başkan adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum. Ayrıca önümüzdeki ilk Belediye Meclisi toplantısında, onurla ve sorumlulukla yürüttüğüm Belediye Meclis üyeliğinden ayrılacağım, bu kararımı öncelikle sizlere ifade etmek istedim. Bu süreçteki yol arkadaşlığımız: CHP örgütleri olarak, yerel yönetimlerimizle uyumlu, barışık bir dayanışma örneği içinde olacağım. Sivil toplum örgütlerimizle meslek organlarımızla ve tüm Çanakkaleli hemşerilerimizle birlikte aydınlık ve güzel bir geleceğe davet mektubudur” sözleriyle noktaladı. 

  Kaynak: Seda Atan   Bu haber 684 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
İYİ Parti Çanakkale üye kayıtları başladı İYİ Parti Çanakkale üye kayıtları başladı İYİ Parti bütün yurtta olduğu gibi Çanakkale’de de üye kayıtlarına başladı. İlk ..
Gelecek Turizmde Gelecek Turizmde "Troya Kültür Rotası Projesi" start aldı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) ve Anado..
CHP İl Kadın Kollarında Sibel Erol dönemi CHP İl Kadın Kollarında Sibel Erol dönemi CHP İl Kadın Kolları 36. Olağan Kongresi Türkan Saylan Tesisleri Belediye Nikah ..
Sera Park’ta eşsiz manzara eşliğinde keyif Sera Park’ta eşsiz manzara eşliğinde keyif Kahvaltı ve özel organizasyonların adresi Sera Park Cafe özel lezzetleri ile Çan..
  Ekonomi HABERLERİ
Tümsek’ten Aralık ayı ile ilgili uyarı Tümsek’ten Aralık ayı ile ilgili uyarı Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alı..
Doku kültürüyle firmaların kayıpları azalacak (VİDEO) Doku kültürüyle firmaların kayıpları azalacak (VİDEO) Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Böl..
Zam şampiyonu belli oldu Zam şampiyonu belli oldu Aralık 2017'de en yüksek fiyat artışı yüzde 23,10 ile patlıcanda, en fazla fiyat..
Memur ve emeklilerin alacağı enflasyon zam farkı belli oldu Memur ve emeklilerin alacağı enflasyon zam farkı belli oldu Memur ve memur emeklilerinin yeni yılda alacağı enflasyon farkı zammı ile işçi e..
  Siyaset HABERLERİ
Basın, Demokrasinin Gelişmesi İçin Önemlidir Basın, Demokrasinin Gelişmesi İçin Önemlidir AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 10 Ocak Çalışan ..
İl Gençlik Kolları Kongresi yaklaşıyor İl Gençlik Kolları Kongresi yaklaşıyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Gençlik Kolları kongresi 14 Ocak 2018..
İyi Parti Merkez İlçe’den kaynaşma yemeği İyi Parti Merkez İlçe’den kaynaşma yemeği İYİ Parti Merkez İlçe yönetimi tarafından düzenlenen akşam yemeği gerçekleştiril..
Öz otel açılışına katıldı Öz otel açılışına katıldı CHP Çanakkale Milletvekili, TBMM Başkalık Divanı Üyesi Bülent Öz, Biga köylerind..
  Spor HABERLERİ
Futsal turnuvasında Papen Mustafa rüzgarı Futsal turnuvasında Papen Mustafa rüzgarı Bayramiç ilçesinde AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen futsal turnuva..
 Başarılı voleybolculardan Kaymakam Can'a ziyaret Başarılı voleybolculardan Kaymakam Can'a ziyaret Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Safiye Hüseyin Elbi Mesleki ve Teknik Anadolu Lise..
Lider Umurbey Belediyespor'un rakibi Çanakkale Gençlikspor Lider Umurbey Belediyespor'un rakibi Çanakkale Gençlikspor Basketbol Yerel Lig Büyük Erkekler B Grubu'nda yenilgisiz liderliğini sürdüren U..
Şahinali Terzi Dardanelspor’da Şahinali Terzi Dardanelspor’da Çanakkale Dardanelspor ara transferde 27 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusu Ş..
  Dünya HABERLERİ
Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... İsveçli bilim adamları, erkeklerde uyumsuzluğa, sadakatsizliğe, aile hayatında ..
Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un, patrik seçilişinin 25'inci yılı nedeniyle Çan..
Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu AK Partili kadınlar, Kütüphane Haftasını sokakta kitap okuyarak kutladı.
Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple, ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açı..
  Yerel HABERLERİ
Biga'da deve güreşleri heyecanı Biga'da deve güreşleri heyecanı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, yılın en büyük deve güreşi organizasyonu olan 3’nc..
Çanakkale'de  kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale'de kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Sivrice mevkiinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na g..
resim yok İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ
Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Lapseki ile Gelibolu ilçelerimiz arasında yapılması planlanan boğaz köprüsünün f..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI