“AK Parti’de özgüven eksikliği var”

 Tarih: 30-10-2017 15:14:39
AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye’nin gündemine damga vuran, CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın belediye meclisi toplantısında AK Partili Tülay Ömercioğlu’na yönelik davranışları ve tavrına karşı partili arkadaşlarının büyük çoğunluğunun sessiz kalması yönündeki söylemiyle dikkat çekti.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye’nin gündemine damga vuran, CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın belediye meclisi toplantısında AK Partili Tülay Ömercioğlu’na yönelik davranışları ve tavrına karşı partili arkadaşlarının büyük çoğunluğunun sessiz kalması yönündeki söylemiyle dikkat çekti.  

 

Turan, “Çanakkale’de AK Parti biraz özgüven yoksunu olarak davranıyor. Biraz zayıf davranıyor, bundan rahatsızım. Çanakkale’de CHP’li belediye başkanı büyük yanlış yapıyor, kadına hakaret ediyor, Türkiye’nin edebine, adabına, siyasi etiğine uygun olmayan tavırlar gösteriyor. Bizim arkadaşlarımızdan büyük çoğunluğu ses çıkarmıyorlar. Çanakkale’de AK Parti siyasetinin hissedilir olması lazım. Çanakkale’de bir sıkıntı olduğu zaman bunu Türkiye gündemine taşıyoruz, taşıyacağız. Çanakkale’de halkımıza yanlış yapan, partilimize yanlış yapan kim varsa siyaseten bunun bedelini ödeyecek” dedi.

 

“Bizim psikolojimiz zayıf, bunu kırmak istiyoruz”

 

Turan, Çanakkale gündeminde son dönemde yer turan konulara ilişkin değerlendirmeler yaptı. Bunlardan en dikkat çekicisi ise Türkiye’nin gündemine damga vuran, CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın belediye meclisi toplantısında AK Partili Tülay Ömercioğlu’na karşı tavrına, AK Parti’nin ildeki yöneticilerinden büyük çoğunluğu ses çıkarmaması yönündeki söylemi oldu.

 

Turan konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu; “Çanakkale siyasetinde halkımız bize son genel seçimde yüzde 41 oy verdi. Bu az bir oy değil, yüzde 41’le Çanakkale’de biz birinciyiz. Bazen kent merkezindeki oyumuzun az olmasından yola çıkarak ‘vay efendim zayıf’ falan diyorlar. Zayıf falan değiliz. Bizim psikolojimiz zayıf. Bunu kırmak istiyoruz. Çanakkale’de AK Parti biraz özgüven yoksunu olarak davranıyor. Biraz zayıf davranıyor, bundan rahatsızım” dedi.

 

“Çanakkale’de CHP’li belediye başkanı büyük yanlış yapıyor, kadına hakaret ediyor, Türkiye’nin edebine, adabına, siyasi etiğine uygun olmayan tavırlar gösteriyor. Bizim arkadaşlarımızdan büyük çoğunluğu ses çıkarmıyorlar” diyen Turan, “Niye, ayıp olmasın, Çanakkale barış kenti. Ya barışı bozan o. Yamuk yapan, yanlış yapan o. Edep dışı davranan o.  Biz ses çıkarınca bize barışı bozuyorsunuz diyorlar, hayır. Bu özgüven yoksunluğudur. Bu AK Parti’nin kimliğine tarzına yakışmaz. Bizim hukukumuzda (eliyle yanağını göstererek)  sağına vurunca solunu dön tarzı olmaz. Sağını dönmüşe hakkını alacak. Bunu yapacağız Çanakkale’de. Şimdiye kadar çok olmamış. Bunda üzüntü duyuyorum. Belediye Başkanı en büyük edepsizliği yapıyor,  ağzını açan yok. Açınca hemen birde şunu diyorlar; ‘Burası Çanakkale, küçük yer’. E arkadaş o yaptı bunu. Kadın meclis üyemize demediğini bırakmadı, yapmadığı kalmadı. Hakaret etti, kovdu. Çıkıp da buna biz hayır diyemez miyiz. ‘Ülgür ağabey’, e ağabey de ben AK Parti’nin vekiliyim. AK Parti’nin il başkanıyım, AK Parti’nin belediye başkanıyım, AK Parti’nin meclis üyesiyim, gereğini yapacağız kardeşim. Çanakkale’de AK Parti siyaseti hissedilir olması lazım. Başladı da hissedilmeye. Çanakkale’de bir sıkıntı olduğu zaman bunu Türkiye gündemine taşıyoruz, taşıyacağız. Çanakkale’de halkımıza yanlış yapan, partilimize yanlış yapan kim varsa siyaseten bunun bedelini ödeyecek. Buna başladık. Hiç kimseyi affetmeyeceğiz. Eğer kötü niyetli davranıyorsa, hakaret ediyorsa haddini bilecek.”

 

“ÖZGÜVEN YOKSUNLUĞUNDAN KURTULMASI LAZIM”

 

“Nezaketse, bizden daha nezaketlisi yok” diyen Turan şöyle devam etti: “Ben vekil olduğum gün belediye başkanına gittim, ziyaret ettim. CHP il başkanına gittim, ziyaret ettim. Hiç CHP’den bize ziyaret duydunuz mu? Belediye başkanının bizi ziyaret ettiğini duydunuz mu? Nezaketsiz olan onlar ama barışı bozan biziz. Böyle bir şey yok. Bunlar konuşuyor, biz inanıyoruz. Hayır, bu oyunu bozacağız. Türkiye’de de Çanakkale’de de AK Parti’nin kimliği diklenmeden dik durmaktır. Yamuk yapana bizde cevap vereceğiz. Mazluma sahip çıkacağız. Neyinden korkacağım ben belediye başkanının. Neyinden korkacağım ben CHP’nin. Bunlar meydanı boş bulmuşlar tabiri caizse, ona hakaret buna saldırı… Esnafa ziyarete gidiyorum, esnaf kapıyı kapatıyor görmesinler diye. Niye, ‘belediye başkanı görmesin ceza keser, görmesin tabelamı indirir’ falan diye. Esnaf korkuyor ya bırak siyasetçiyi. Sorsam ona barışçı. Böyle bir şey yok. Çevreyle ilgili deli yatırımlar yapıyoruz. Her belediyemizin bu konuda büyük yatırımları var. Çanakkale Belediyesinin çevre ile ilgili adımı yok. Ama sorsanız bunlar çevreci, biz değiliz. Biz altın yapıyoruz, siyanür yapıyoruz, biz termik santral yapıyoruz. Mahvediyoruz çevreyi sözüm ona. Bunlar çevreci! Ne yaptın çevre için? Sahil kokuyor,  yolarda problem var, artıma tesisin yok. Ama sen çevrecisin. Bu yalanı bozacağız. Barışı bozan bu, adı barışçı! Çevreye hiçbir katkı üretmeyen bu, ama çevreci! AK Parti’nin bu bastırılmışlık duygusundan kurtulması lazım. Özgüven yoksunluğundan kurtulması lazım. Çanakkale’nin bence en büyük sorunumuz bu. Bunu aştığımız zaman hem iktidar olmanın tadını yaşayacağız Çanakkale’de, hem hizmetlerimizi daha rahat sağlayacağız. Siyasetçin zayıfsa, gücün yoksa, teşkilatın iş yapmıyorsa, oy alamıyorsan ne hizmet gösterebiliriz. Kolay işle değil bunlar. Ama şimdi Çanakkale siyasetinde artık var. Türkiye’de, Çanakkale’deki bir yanlış hemen gündem olacak. İyi şeyler de gündem olacak. Bir başbakanın on bin nüfuslu bir ilçeye gelmesi çok kolay değil. Miting yapması, açılış yapması kolay bir iş değil. Ama Çanakkale siyaseti başbakanımıza izah ediyor, anlatıyor, gerekçelendiriyor. Başbakanımız Bayramiç’e geldi, açılış yaptı. İlden bahsetmiyorum, ilçeden bahsediyorum. Bu Çanakkale’nin güçlü siyaseti demektir aynı zamanda.”

 

“ARTIK ÇANAKKALE KAPATILAN, DUYULMAYAN, SIRF CHP’NİN SES VERDİĞİ BİR İL OLMAYACAK”

 

“Çanakkale’nin CHP’li belediye başkanı yanlış yapıyor, Cumhurbaşkanı ‘senin yaptığın yanlıştır’ diye cevap veriyor” diyen AK Parti Milletvekili Bülent Turan, “Artık Çanakkale, kapatılan, duyulmayan, sırf CHP’nin ses verdiği bir il olmayacak. Niye adalet yürüyüşünü CHP Çanakkale’de yapıyor?  Biz varız burada diye bunu yapıyor artık. Neden Çanakkale’de zaman zaman toplantı yapmaya başladılar? Çantada keklik görüyorlardı. Hayır. Çanakkale’deki CHP’nin belediye başkanı, Çanakkale’nin belediye başkanı değildir.  Merkez ilçenin belediye başkanıdır. ‘Çanakkale’nin başkanı Ülgür Gökhan’ algısı oluşturuldu. Değil kardeşim. Çanakkale’nin Biga’sı var, Yenice’si var, Çan’ı var, Lapseki’si var, Gelibolu’su var, Ezine’si, Ayvacık’ı var… Ülgür Gökhan sadece Çanakkale’nin merkez ilçe belediye başkanıdır. Sınırlar çekilsin kardeşim.  Sınırlar çekilecek. O yüzden bir daha söylüyorum; öz güven sahibi olmalıyız. Boşa polemik yapan, boşa kavga edenden bahsetmiyorum,  yanlış yapana cevaptan bahsediyorum. Ben durup dururken kimseye sataşmıyorum. Ama sen benim meclis üyeme hakaret edersen cevabını alacaksın. Sen bizim iyi yaptığımıza evet demezsen cevabını alacaksın” dedi.

 

“AK PARTİ ÇANAKKALE’DE GÜMBÜR GÜMBÜR KENDİNİ HİSSETTİRECEK”

 

Çanakkale ve ilçelerinde büyük yatırımlar yaptıklarını dile getiren Turan, “Her ilçede okul var, hastane var. Hepsi için uğraşıyoruz. Eksiğimiz varsa ki var, tamamlamaya çalışıyoruz. Ama biz hizmet derken sen meclis üyeme hakaret ederek gündem taşırsan cevabını alacaksın. O yüzden Çanakkale’de özgüven sahibi bir parti olacağız. Kongrelerimizi büyük oranda bitirdik, bir iki ilçemiz kaldı. Dolayısıyla bazı yerlerde yönetimlerimiz yenilendi, başkanlarımız değişti. Daha özgüvenli, daha ciddi, daha bu konuda iddiası olan arkadaşlarımız işin başına gelecekler ve göreceksiniz AK Parti Çanakkale’de gümbür gümbür kendini hissettirecek. Siyaset sadece seçimle yapılmaz. Sandıkla yapılmaz. Her gün siyaset yapılır. Hizmette de, cevap vermede de, hakkı korumada da iş yapılır. O yüzden Çanakkale’deki siyasetin ben artık daha farklı bir yerde olduğunu düşünüyorum. Bunu asla birilerinin dediği gibi polemik yapan, barışı bozan kavga eden kişiler olarak söylemiyorum. Tam aksine hak ettiğine hak ettiği cevabı verecek olacak şekilde söylüyorum. Onlar gündem yapıyorlar ama cevap almıyorlarmış. Şimdi cevabı alacaklar. O yüzden Çanakkale’deki siyaset güçler arası olacak” diye konuştu.

 

“KÖPRÜ BİR TÜRKİYE PROJESİDİR”

 

Çanakkale’yi Türkiye ve dünya vizyonuna taşıyan projeleri olduğunu kaydeden Bülent Turan, bunlardan bir tanesinin köprü olduğunu söyledi. Turan, “Köprü, Çanakkale için sadece bir ulaşım imkanı değil. Sadece bir rüzgarda sıkıntı olunca geçebilme imkanı değil. Tam aksine, bizim Bayramiç’imizi, Yenice’mizi ve Çan’ımızı, diğer ilçelerimizi hiç endişe duymadan İstanbul’a açacak, Avrupa’ya açacak bir imkan. Tarım, köprüyle çok daha büyük bir yere çekilecek. Üretilen ürünlerin hepsi çok daha rahat pazara açılacak. Köprü bittiği gün Bayramiç elması, Kalkım’ın çileği İstanbul’da olacak. Köprü, ulaşımdan öte Çanakkale’nin tarımı demek. Köprü bittiği zaman Assos’un Troia’nın, Bayramiç’te Mehmet Akif Ersoy’un evi için hiçbir engel olmayacak. İstanbul’dan direk buralara gelinebilecek. Artık gemi var mı, rüzgar var mı tartışması olmayacak. Köprü bir Türkiye projesidir. Bu köprü ayrıca Türkiye’de değil, dünyada ayak aralığı en uzun olan köprü olacak. 2 bin 23 metre iki ayağın arası, toplam 5 kilometreye yakın bir uzunluğa sahip olacak. Ayrıca köprü, Ege ve Akdeniz’i Avrupa’ya bağlayan başka bir argüman olacak. Bu, esnafımızın, tarımımızın ve turizmimizin ayağa kalması demek” dedi.  

 

“2018 TROİA YILI, O BÖLGENİN AYAĞA KALKMASI DEMEK”

 

Danışmanından alınan bilgiye göre 2018’in Troia Yılı ilan edilmesinin Çanakkale için muazzam bir imkan olduğunu belirten Turan, “2018 Troia yılı, o bölgenin ayağa kalkması demek. Şehitliğimize, yarımadaya bundan 10 sene önce yıllık 300 bin kişi gelirdi. Şuan 3 milyonları geçti. Eğer şuan Troia’ya da gelen ziyaretçi sayısı 300 bin ise 5-10 sene sonra bu 3 milyonlara çıkarsa hem Çanakkale için hem bölgenin altyapısı için büyük bir imkan haline gelir. Biz istiyoruz ki 2018 Troia Yılı gecikmeksizin uygulansın, projelerimiz devam etsin” dedi. 

 

  Bu haber 1677 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
İYİ Parti Çanakkale üye kayıtları başladı İYİ Parti Çanakkale üye kayıtları başladı İYİ Parti bütün yurtta olduğu gibi Çanakkale’de de üye kayıtlarına başladı. İlk ..
Gelecek Turizmde Gelecek Turizmde "Troya Kültür Rotası Projesi" start aldı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) ve Anado..
CHP İl Kadın Kollarında Sibel Erol dönemi CHP İl Kadın Kollarında Sibel Erol dönemi CHP İl Kadın Kolları 36. Olağan Kongresi Türkan Saylan Tesisleri Belediye Nikah ..
Sera Park’ta eşsiz manzara eşliğinde keyif Sera Park’ta eşsiz manzara eşliğinde keyif Kahvaltı ve özel organizasyonların adresi Sera Park Cafe özel lezzetleri ile Çan..
  Ekonomi HABERLERİ
Tümsek’ten Aralık ayı ile ilgili uyarı Tümsek’ten Aralık ayı ile ilgili uyarı Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alı..
Doku kültürüyle firmaların kayıpları azalacak (VİDEO) Doku kültürüyle firmaların kayıpları azalacak (VİDEO) Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Böl..
Zam şampiyonu belli oldu Zam şampiyonu belli oldu Aralık 2017'de en yüksek fiyat artışı yüzde 23,10 ile patlıcanda, en fazla fiyat..
Memur ve emeklilerin alacağı enflasyon zam farkı belli oldu Memur ve emeklilerin alacağı enflasyon zam farkı belli oldu Memur ve memur emeklilerinin yeni yılda alacağı enflasyon farkı zammı ile işçi e..
  Siyaset HABERLERİ
Basın, Demokrasinin Gelişmesi İçin Önemlidir Basın, Demokrasinin Gelişmesi İçin Önemlidir AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 10 Ocak Çalışan ..
İl Gençlik Kolları Kongresi yaklaşıyor İl Gençlik Kolları Kongresi yaklaşıyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Gençlik Kolları kongresi 14 Ocak 2018..
İyi Parti Merkez İlçe’den kaynaşma yemeği İyi Parti Merkez İlçe’den kaynaşma yemeği İYİ Parti Merkez İlçe yönetimi tarafından düzenlenen akşam yemeği gerçekleştiril..
Öz otel açılışına katıldı Öz otel açılışına katıldı CHP Çanakkale Milletvekili, TBMM Başkalık Divanı Üyesi Bülent Öz, Biga köylerind..
  Spor HABERLERİ
Futsal turnuvasında Papen Mustafa rüzgarı Futsal turnuvasında Papen Mustafa rüzgarı Bayramiç ilçesinde AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen futsal turnuva..
 Başarılı voleybolculardan Kaymakam Can'a ziyaret Başarılı voleybolculardan Kaymakam Can'a ziyaret Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Safiye Hüseyin Elbi Mesleki ve Teknik Anadolu Lise..
Lider Umurbey Belediyespor'un rakibi Çanakkale Gençlikspor Lider Umurbey Belediyespor'un rakibi Çanakkale Gençlikspor Basketbol Yerel Lig Büyük Erkekler B Grubu'nda yenilgisiz liderliğini sürdüren U..
Şahinali Terzi Dardanelspor’da Şahinali Terzi Dardanelspor’da Çanakkale Dardanelspor ara transferde 27 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusu Ş..
  Dünya HABERLERİ
Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... İsveçli bilim adamları, erkeklerde uyumsuzluğa, sadakatsizliğe, aile hayatında ..
Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un, patrik seçilişinin 25'inci yılı nedeniyle Çan..
Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu AK Partili kadınlar, Kütüphane Haftasını sokakta kitap okuyarak kutladı.
Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple, ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açı..
  Yerel HABERLERİ
Biga'da deve güreşleri heyecanı Biga'da deve güreşleri heyecanı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, yılın en büyük deve güreşi organizasyonu olan 3’nc..
Çanakkale'de  kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale'de kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Sivrice mevkiinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na g..
resim yok İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ
Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Lapseki ile Gelibolu ilçelerimiz arasında yapılması planlanan boğaz köprüsünün f..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI