Bombacı Hasan “Vitrin’e” Çıkıyor!

 Tarih: 14-11-2017 15:42:54
Kemalpaşa Mahallesi Lise Caddesi Belediye İş Merkezi Önü’nde uzun yıllardır fast-food dükkanıyla hizmet veren ve yardımseverliği ile başta öğrenciler olmak üzere tüm halkın sevgisini kazanan Bombacı Hasan lakaplı Hasan Fındık, Eğitim Fakültesinin karşı sokağında Cevat Paşa Mahallesi’nde “Bombacı Hasan Vitrin” adı altında yeni şubesini açıyor.

Kemalpaşa Mahallesi Lise Caddesi Belediye İş Merkezi Önü’nde uzun yıllardır fast-food dükkanıyla hizmet veren ve yardımseverliği ile başta öğrenciler olmak üzere tüm halkın sevgisini kazanan Bombacı Hasan lakaplı Hasan Fındık, Eğitim Fakültesinin karşı sokağında Cevat Paşa Mahallesi’nde “Bombacı Hasan Vitrin” adı altında yeni şubesini açıyor. Bombacı Hasan’ın yetkilisi Hasan Fındık gazetemize özel yaptığı açıklamada, “Bombacı Hasan olarak artık büyümemiz gerekiyordu. Mutfağımızda farklı bir sunum olacak. Hem öğrenciye hitap edecek, hem aileye hitap edecek. Menüler çok farklı olacak. Oraya konseptin aynısı gidecek fakat bazı değişiklikler olacak. Yeni lezzetler olsun istiyorum.” dedi.

“ARTIK BÜYÜMEMİZ GEREKİYORDU”

Bombacı Hasan’ın yetkilisi Hasan Fındık yeni açılacak olan Bombacı Hasan Vitrin’i anlatarak artık genişlemek istediklerini ve öğrenci odaklı oldukları söyleyip şu ifadeleri kullandı: “Biz yıllardır buradayız. İnsanlar her zaman biliyor ki biz Hasan Abi’yi aradığımız zaman Hasan Abi bizim karnımızı doyurur. Biz gece ikide üçte beşte gelen ve parası olmayan kimseyi de bugüne kadar boş çevirmedik.  Yeter ki o hizmet vatandaşa gitsin. Hasan Abi paramız yok dediği zamanda da o insana yardım etmeye çalışırım. Diğer rakiplerden benim en farkımız karakterimizdir, yaklaşımımdır. Güler yüzlülüğümdür, samimiyetimdir. Kimseyi daha bugüne kadar şu dükkandan boş çevirmedik. Bizim için insan önemli. Benim en büyük rakibim kendimim. Ben kimseyi kendime rakip görmüyorum. Tabi bomba daha önceleri bir üründü. Bu ürünü ben geliştirdim. Değiştirdim ve daha farklı bir sunum yaptım. Ve millet gelip yediği zaman da büyük bir haz oluyor, seviyorlar. Gelen öğrencilere, askerlere, parasızlara yardım etmeye çalıştım. Gece evlere, gündüz iş yerlerine paketçilerimizle servislerimiz olduğundan öğrenciler bunun kolaylığını yaşadı. Fiyatların uygunluğu ve damak tadına hitap etmesi de birleşince onların sevgisini kazandık. Öğrenci kenti olduğumuz için ürünlerimizi ucuz tutmak istedik bugüne kadar. Öğrencilerle de aram çok iyi. Herkes beni tanıdı sevdi. Bombacı Hasan olarak artık büyümemiz gerekiyordu. Devamlı Bombacı Hasan ana şubesiyle merkezdeki yerimizle bu gidemezdi. Çünkü baktığımız zaman iki tane evladımız var, çocuk var. Onların geleceğini de düşünmek istedim. Buna ilaveten Çanakkale büyüyor. Gelişiyor. Biz de artık bununla beraber büyüyoruz, gelişiyoruz. Biz de ayakta durmak zorundayız. Nitekim 2.şubeyi açma kararı verdim. Çok değerli bir arkadaşımın mekanı bana nasip oldu. Burada merkez üniversitenin yanında eğitim fakültesinin yanında bir dükkan aldık. Önce bir dükkandı, sonra yanındaki dükkanı da alalım dedik. İkinci dükkan olsun dedik. Birini mutfak şeklinde kullanacağız. Dükkanı daha geniş tutma kararı aldık” dedi.

“MUTFAĞIMIZDA FARKLI SUNUMLAR OLACAK”

Menülerinde de değişikliklere gideceklerini söyleyen Bombacı Hasan, “Buradaki Bombacı Hasan’da olan menümüz de değişecek. Yenilenecek. Oraya konseptin aynısı gidecek fakat bazı değişiklikler olacak. Tavuk pizza düşünüyorum mesela. Yeni lezzetler olsun istiyorum. Mutfağımızda farklı bir sunum olacak. Benim oğlum oranın başında duracak. O biraz daha genç olduğundan üniversitelilerle irtibatı daha iyi olacaktır. Bizim oğlumuzun gençlerle bu işi daha kolay yürüteceğini düşünüyoruz. Biz hanımla burada kalacağız. Tabi ki orayla da iletişimimi kuracağız. Çok farklı bir sunum gerçekleşecek. Hem öğrenciye hitap edecek, hem aileye hitap edecek. Menüler çok farklı olacak. Ne çok pahalı, ne çok ucuz olacak. Ortada olacak. Ve bunun yanında her kesimin gelip oturabileceği bir mekan haline gelecek. Bunun heyecanını yaşıyoruz” dedi.

“KLASİK DİZAYNIMIZ OLMAYACAK”

Usta isimlerle çalışacaklarını vurgulayan Hasan Fındık, “Önümüzdeki hafta İstanbul’dan bir arkadaşımız gelecek. Kendisi mutfak hususunda çok usta. İstanbul’da birçok mekan açtı. Onun sunumu ile, onun fikir birliğiyle bu işi gerçekleştireceğiz. Ondan sonra da yavaş yavaş düzene girmeye başlayacağız. Ama öncelikle bir oturma ruhsatını alalım dedik. Müteahhit arkadaşla konuştuk. 1 aya kadar çıkar dedi. Onun beklentisi içindeyiz.  Onda da bir sorun yok. Sıkıntı yok. Sadece işlerin çabuklaşması gerekiyor. Yeni mekan “Bombacı Hasan Vitrin” adını taşıyacak. Tam bir şekilde faaliyete geçeceğiz. Şu anda onun beklentileri içindeyiz. Bilinen bir Kahve dükkanının dizaynında olacağız. Klasik Bombacı Hasan dizaynında olmayacak. Ve üniversitenin kapısına açılması da bizim için büyük avantaj olacak. Büyük bir ihtimalle bankamatiklerin bulunmuş olduğu yerden hocalar gelecek. Ve benim oranın önünden kapı açılacak. Bu da büyük bir avantaj sağlayacak. Yaklaşık olarak Eylüle yeni döneme yetiştirmeye çalışıyorlar. Çalışmalar orada devam ediyor. Yavaş yavaş oraya yatırım yapıp sunumumuzu yapacağız” dedi.

  Kaynak: Seda Atan   Bu haber 2790 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Özel Haber HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Gökçeada’da altın madeninde ÇED süreci iptal! Gökçeada’da altın madeninde ÇED süreci iptal! Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde altın ve gümüş madeni arama projesi için bir sü..
Çanakkale Köprüsü, rüzgar sınavını geçti Çanakkale Köprüsü, rüzgar sınavını geçti Çanakkale’ye yapılacak olan ve yeri, şehrin güçlü rüzgarı nedeniyle kaydırılan 1..
Genç akademisyenin vefatı sevdiklerini yasa boğdu Genç akademisyenin vefatı sevdiklerini yasa boğdu CHP eski Kadın Kolları Başkanlarından Ayşe Engin Yılmaz ile ÇOMÜ eski Genel Sekr..
Mevsimlik orman işçileri ne zaman kadroya alınacak? Mevsimlik orman işçileri ne zaman kadroya alınacak? CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz TBMM Bütçe görü..
  Ekonomi HABERLERİ
Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Doğrudan 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri, aralık ayının ..
“Çeyrek altın daha da yükselebilir” “Çeyrek altın daha da yükselebilir” Altın fiyatlarında ivme hızla yukarıya doğru çıkıyor. Çeyrek altın 265’in üzerin..
Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Çanakkale'de ekim ayında 7.5 liraya kadar düşen palamudun fiyatı kasımda 35 lira..
Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu  Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu ÇANAKKALE'nin Bayramiç ilçesi sınırlarındaki Kazdağları'nda yaşayan dağ köylüler..
  Siyaset HABERLERİ
CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu Çanakkale’de CHP Merkez ilçe kongresinde delegelerin oyunu alan Ali Uyanık başka..
“Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) “Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) Lapsekili İş Adamları Derneğinin açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Ça..
Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Recep Cahit ..
Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) İYİ Parti’ye katılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’e rozeti, partinin G..
  Spor HABERLERİ
Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Geçtiğimiz yıl Çanakkale'yi Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde temsil eden Umu..
Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Çanakkale'nin Biga Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Çınar Çakıroğlu karatede Avrupa ..
Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü atletleri Marmara bölgesinde yarışan 15 kulü..
Çanakkale’nin Gururu Oldu Çanakkale’nin Gururu Oldu 2014 yılında Azerbaycan’da yapılan yıldızlar Dünya Taekwondo şampiyonasında Düny..
  Dünya HABERLERİ
Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... İsveçli bilim adamları, erkeklerde uyumsuzluğa, sadakatsizliğe, aile hayatında ..
Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un, patrik seçilişinin 25'inci yılı nedeniyle Çan..
Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu AK Partili kadınlar, Kütüphane Haftasını sokakta kitap okuyarak kutladı.
Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple, ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açı..
  Yerel HABERLERİ
Biga'da deve güreşleri heyecanı Biga'da deve güreşleri heyecanı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, yılın en büyük deve güreşi organizasyonu olan 3’nc..
Çanakkale'de  kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale'de kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Sivrice mevkiinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na g..
resim yok İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ
Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Lapseki ile Gelibolu ilçelerimiz arasında yapılması planlanan boğaz köprüsünün f..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI