“Geçmeye değil, kalmaya geldik”

 Tarih: 06-12-2017 10:59:17
Çanakkale’deki yedinci şubesini Kemalpaşa Mahallesi’nde açan Pamukkale Seyahat, Çanakkale halkına kaliteli ve titiz hizmet anlayışıyla yolculuk imkanı sunmaya devam ediyor.

Çanakkale’deki yedinci şubesini Kemalpaşa Mahallesi’nde açan Pamukkale Seyahat, Çanakkale halkına kaliteli ve titiz hizmet anlayışıyla yolculuk imkanı sunmaya devam ediyor. 
Pamukkale Seyahat’in yetkilisi İbrahim Özdemir gazetemize özel olarak yaptığı açıklamada, “Şehrin göbeğinde müşterilerimizle ilk ağızdan muhatap olacağımız bir şube istiyorduk. Bu amaçla burayı açtık. Kurtköy-Harem hattı ile Anadolu yakasına gidenler 8 saatten 6 saatte düşerek seyahat imkanı buluyorlar. Özellikle Anadolu Yakası’na giden yolcularımız için çok önemli bir rahatlık yaratmış oluyoruz. Yanmaz bilet uygulaması, emniyet ve TSK mensuplarına indirimlerimiz var. 2 yıl önce Çanakkale’ye geldik. Bize çok büyük ilgi gösterdiler. Şu an Çanakkale’de en çok şubesi olan firma biziz” ifadelerini kullandı. 
“ŞEHRİN GÖBEĞİNDE KONUMLANMIŞ BİR ŞUBE AÇTIK”
Pamukkale’nin Çanakkale’de birçok şubesi var. Bir yeni şube daha açmak ve bu bölgeye yatırım yapmaktaki hedefiniz nedir?
15 gün önce açıldık. Burası İskele Meydan alanı, burayı bütün Çanakkale halkının ilk durağı gibi görüyoruz. Feribottan gelen ya da inen yolcular ve servis kullanma açısından zorluk yaşıyoruz diyen müşterilerimiz tam buralarda bir şube olmadığından muhatap bulamıyorlardı. Diğer firmalar da rakip firmalar olduğu için yardımcı olmakta pek istekli değillerdi. Biz de yolcularımızla ilk ağızdan birebir muhatap olabilme şansı için böyle bir şubeyi burayı açtık. Ayrıca burası şehrin en iyi göbeği. Buraya Pamukkale olarak geleli 2 yıl oldu. Biz de burası boşalınca biz de Çanakkale’nin en merkezi yerinde bu yatırımı yapmamızın doğru olduğu kanaatine vardık.
“KURTKÖY-HAREM SEFERLERİMİZ BÜYÜK AVANTAJ”
Seferleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
13 seferimiz buradan var Esenler üzerine, 11 sefer de Kurtköy-Harem seferimiz var. Bu şekilde müşterilerimize büyük bir kolaylık sağlanmış oluyor. Özellikle Anadolu Yakası’na giden yolcularımız için çok önemli bir rahatlık yaratmış oluyoruz. Örnek vermek gerekirse Fenerbahçe-Kadıköy civarı bir yere gitmek normal şartlarda en az 8 saatken bu vesileyle 6 saate düşüyor. Bazı araçlarımızı non-stop yapıyoruz. Çanakkale’den çıkıyor. 5-5.5 saat sonra Harem’de İstanbul’da oluyorsunuz. Orada da geniş bir servis ağımız var. Yolcularımıza alternatif olarak her fırsatı sunuyoruz. Bizim aklınıza gelebilecek her yere seferimiz var. Geniş bir ağımız var. 
“EMNİYET VE TSK MENSUPLARINA İNDİRİM FIRSATI SUNUYORUZ”
Kampanyalarınız nelerdir?
Emniyet mensuplarına, Türk Silahlı Kuvvetlerinin mensuplarına ve ailelerine, yüzde 15 indirim imkanı sunuyoruz. 
“YANMAZ BİLETLE YOLCULAR KENDİLERİNİ GARANTİYE ALIYOR”
Yanmaz bilet uygulaması nedir?
Yanmaz bilet uygulamamız çok avantajlı bir uygulama. Çoğu müşterimiz istemiyor ama sonra istemediğine pişman oluyor. Örneğin 50 TL’ye kadar olan biletlerde 2 TL fark veriyorsunuz. Bilet 52 TL oluyor. Bir dakika ile bile otobüs kaçırılabiliyor. Bilet yandı ve geri dönüşünüz olmuyor. İşte biz burada 2 TL fark alarak yanmaz bilet uygulamamızı yapıyoruz. Böylece 1 saat içinde hemen yeni bir bileti ücretsiz olarak alıp seyahat edebilme şansına sahip oluyor. Diğer açıdan ekonomik olarak da yeni bir bilet almak bütçeyi zorlayabiliyor. Kendisini garantiye almış oluyor.
“PAMUKKART İLE AVANTAJLI SEYAHETLER BİRİKTİRİN”
Pamukkart uygulamasının kazanımları nelerdir?
Pamukkart, Pamukkale Turizm’in yolculuğu ayrıcalığa ve avantaja dönüştüren müşteri sadakat programıdır. Pamukkart sanal bir karttır. 1,5 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Pamukkart, tüm yolculuklarda bilet bedelinin yüzde 8’ini puan olarak biriktirerek ücretsiz seyahat etmenizi ve yıl içerisinde yapılan kampanyalardan avantajlı olarak yararlanmanızı sağlar. Pamukpuan, Pamukkale Turizm ile gerçekleştirilen işlemlerde ve yine Pamukkale Turizm ile gerçekleştirdiğiniz seyahatlerinizde kullanabileceğiniz para yerine geçen puandır.  Tüm yolculuklarda bilet bedelinin %8’ i Pamukpuan olarak Pamukkarta yansıtılır. Satın alınan biletlerden kazanılan Pamukpuanlar sefer tamamlandıktan sonra kullanıcı hesabına otomatik olarak işlenir. PamukPuan kazanımıyla ilgili geriye dönük talepler, seyahatin gerçekleşmesine müteakip bir  ay içerisinde yapılmadığı takdirde üyenin Pamuk Puan’larını hesabına kaydettirme talep hakkı bulunmamaktadır. Biriken PamukPuan’lara karşılık gelen bedel üyeye nakit olarak verilemez. Kazanılan ücretsiz biletler sadece Pamukkart sahibi üye adına düzenlenir ve düzenlendiği seferi kapsar ve Pamukkart sahibi tarafından kullanılır. Pamukkart ile avantajlı seyahetler biriktirebilirsiniz.
“4000 ADET MÜZİK VAR”
Otobüs içi ikramlarınızda diğer firmalardan öne çıkan noktalar nelerdir?
Otobüs içi ikramlar konusunda da titizlikle çalışıyoruz. A’dan Z’ye bütün filolarımızda ikramlarımız eksiksiz ve aynı düzende gitmekte. Wifi, yiyecek içecek ikramı, ayrıca Türk kahvesi, priz, Pamukkale’ye özel müzik listeleri, konforlu koltuklarımız, güler yüzlü personelimiz ile kaliteli bir hizmet vermeyi ilke edindik.  Pamukyol’da yer alan koltuk arkası ekranlarda Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen USB giriş olanağı ile kendi flash belleğinizden dilediğiniz film, fotoğraf, müzik gibi dökümanlarınızı seyahatiniz esnasında kullanabilir, izlediğiniz filmleri duraklatabilir, ileri -geri alabiliyor ve istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz. Pamukyol genişletilmiş özel koltuk dizaynıyla, her koltukta LCD ekran, uydu kanal yayını, bilgisayar oyunları, kişiye özel yayın imkanlarıyla konforlu ve eğlenceli bir yolculuğu 2 + 1 oturma şeması ile tek başınıza yapma olanağı sunuyor. Pamukyol’da bulunan koltuk arkası dokunmatik ekranlarda film, 44 kategoride 4000 adet müzik ve bilgisayar oyunları yolculuğunuz sürecinde eşlik edebiliyor.
Başka şube açma düşünceniz var mı?
Bundan sonra belki Esenler tarafına da bir şube açabiliriz. 
“ÜST KATI BEKLEME SALONU OLARAK DÜZENLEDİK”
Bekleme salonu olarak üst katınızı ayırdığınız görülüyor. Buradaki uygulamanız ne olacak?
Üst katımızda bir bekleme salonu açarak yolcularımıza rahat ve manzaralı bir bekleme ortamı oluşturmak istedik. Üst katımızı buna ayırdık. Böyle düzenledik. Biz yolcularımıza bekleme salonu yapmayı hedefledik. Aşağısı kalabalık olduğu zaman biz de üst kata çıkabilirler ve burada bekleyebilirler. Çünkü özellikle yaz sezonunda büyük bir kalabalık oluyor. İnsanlar sokaklarda bekleyebiliyor. Oturma alanları aşağıda küçük oluyor. Dışarıda yolcularımızın beklemelerini hiç istemiyoruz. Kışın sıcak bir ortamda, yazın serin bir ortamda beklemelerini gerçekleştirebiliriz. 
Çanakkale halkına buradan neler söylemek istersiniz?
Çanakkale halkına en iyi hizmeti vermek için 2 yıl önce Çanakkale’ye geldik. Sloganımız belliydi: “Geçmeye değil kalmaya geldik”. Dediğimiz gibi de oldu. Çanakkale Halkına çok büyük teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bize çok büyük ilgi gösterdiler. Acaba mı sorusunu ortadan kaldırdılar. Şu an Çanakkale’de en çok şubesi olan firma biziz. Hemen hemen Esenler haricinde her yerde şubemiz var. Servis ağımız çok geniş. İki tane yeni sıfır servis getirdik. Personelimizin eğitimine, güler yüzüne, yolcuyla iletişimine çok önem veriyoruz. Bizim için yolcumuz her zaman haklıdır. 

  Kaynak: Özel Haber: Seda Atan   Bu haber 851 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Güncel HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Gökçeada’da altın madeninde ÇED süreci iptal! Gökçeada’da altın madeninde ÇED süreci iptal! Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde altın ve gümüş madeni arama projesi için bir sü..
Çanakkale Köprüsü, rüzgar sınavını geçti Çanakkale Köprüsü, rüzgar sınavını geçti Çanakkale’ye yapılacak olan ve yeri, şehrin güçlü rüzgarı nedeniyle kaydırılan 1..
Genç akademisyenin vefatı sevdiklerini yasa boğdu Genç akademisyenin vefatı sevdiklerini yasa boğdu CHP eski Kadın Kolları Başkanlarından Ayşe Engin Yılmaz ile ÇOMÜ eski Genel Sekr..
Mevsimlik orman işçileri ne zaman kadroya alınacak? Mevsimlik orman işçileri ne zaman kadroya alınacak? CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz TBMM Bütçe görü..
  Ekonomi HABERLERİ
Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Doğrudan 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri, aralık ayının ..
“Çeyrek altın daha da yükselebilir” “Çeyrek altın daha da yükselebilir” Altın fiyatlarında ivme hızla yukarıya doğru çıkıyor. Çeyrek altın 265’in üzerin..
Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Çanakkale'de ekim ayında 7.5 liraya kadar düşen palamudun fiyatı kasımda 35 lira..
Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu  Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu ÇANAKKALE'nin Bayramiç ilçesi sınırlarındaki Kazdağları'nda yaşayan dağ köylüler..
  Siyaset HABERLERİ
CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu Çanakkale’de CHP Merkez ilçe kongresinde delegelerin oyunu alan Ali Uyanık başka..
“Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) “Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) Lapsekili İş Adamları Derneğinin açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Ça..
Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Recep Cahit ..
Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) İYİ Parti’ye katılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’e rozeti, partinin G..
  Spor HABERLERİ
Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Geçtiğimiz yıl Çanakkale'yi Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde temsil eden Umu..
Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Çanakkale'nin Biga Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Çınar Çakıroğlu karatede Avrupa ..
Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü atletleri Marmara bölgesinde yarışan 15 kulü..
Çanakkale’nin Gururu Oldu Çanakkale’nin Gururu Oldu 2014 yılında Azerbaycan’da yapılan yıldızlar Dünya Taekwondo şampiyonasında Düny..
  Dünya HABERLERİ
Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... İsveçli bilim adamları, erkeklerde uyumsuzluğa, sadakatsizliğe, aile hayatında ..
Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un, patrik seçilişinin 25'inci yılı nedeniyle Çan..
Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu AK Partili kadınlar, Kütüphane Haftasını sokakta kitap okuyarak kutladı.
Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple, ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açı..
  Yerel HABERLERİ
Biga'da deve güreşleri heyecanı Biga'da deve güreşleri heyecanı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, yılın en büyük deve güreşi organizasyonu olan 3’nc..
Çanakkale'de  kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale'de kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Sivrice mevkiinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na g..
resim yok İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ
Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Lapseki ile Gelibolu ilçelerimiz arasında yapılması planlanan boğaz köprüsünün f..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI