“Kreş ihtiyacı karşılanmalı”

 Tarih: 10-11-2017 13:45:00  -   Güncelleme: 10-11-2017 13:48:25
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turan Çavdar yeni taşınan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde kreş sorunu olduğuna dikkat çekti.

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turan Çavdar yeni taşınan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde kreş sorunu olduğuna dikkat çekti.

Açıklama yapan Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turan Çavdar, “Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin yeni yerine taşınması işlemleri bitmiş olmakla beraber yeni sorunları da beraberinde getirmiştir. Bu sorunların en çok önem arz edenlerden biriside kuşkusuz kreş sorunudur. Yıllardır eski hastanenin fiziki şartları gerekçe gösterilerek kreş taleplerimiz karşılıksız kalmıştır. Yeni hastanenin  şehirden uzak olması sebebiyle sabahları  0-6 yaş grubu çocuklarını şehrin değişik yerlerindeki kreşlere  sabah bırakma akşam alma telaşına  ve stresine giren biz sağlık çalışanlarını ciddi şekilde etkilemektedir” dedi.

Çavdar açıklamasının devamında, “Sağlık Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığının 06.06.2007 tarih ve 2007/42 sayılı genelgesinde: “ Bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşlar bünyesinde çocuk bakımevleri açılmasının, görevli personelin güvenli ve huzurlu bir iş ortamında ve azamî verimlilikte istihdamının sağlanabilmesi bakımından haîz olduğu önem de nazarî dikkate alınarak, mezkûr Yönetmeliğin 2’nci maddesinde yer verilen, “Kurumca istihdam edilen memurların 0-6 yaş grubuna giren en az 50 çocuğun bulunması” şartını sağlayan kurumlarca ve Yönetmelikte öngörülen usûl ve esaslar dahilinde çocuk bakımevi açılması için gerekli iş ve işlemlere ivedilikle başlanılması gerekmektedir)demektedir. Bu vesileyle  Türk Sağlık  Sen  olarak 25/05/2017 tarihinde hem Valiliğimize hem  de  Genel Sekreterliğe yapmış olduğumuz başvurular mevcuttur. 08.11.2017 tarihinde Sağlık Müdürü olarak tekrar ilimize atanan Ali Taşçı ile yapmış olduğumuz görüşme neticesin de sağlık çalışanlarının kreş sorununu önemli bulduklarını ve Genel Sekreterlik olarak hizmet veren binanın kreş olarak hizmet vereceğini ve en geç yeni yılın başında hizmete gireceği konusunda bilgi aldık. Bu da Türk Sağlık Sen olarak bizleri ve sağlık çalışanlarını ziyadesiyle memnun etmiştir. Bundan sonraki süreçte Valimizden ve Sağlık Müdürümüzden kreş  yeri olarak belirtilen eski genel sekreterlik binasının biz sağlık çalışanlarının daha rahat ve huzurlu çalışmaları ve çocuklarının güvenli bir ortamda günlerini geçirmeleri adına  gerekeli hassasiyeti ve itinayı göstereceklerine olan inancımız tamdır. Biz de buradan kendilerine şimdiden teşekkür ediyor , konunun takipçisi olacağımızı buradan kendilerine iletmek istiyoruz ” ifadelerini kullandı.

 

 

 

  Bu haber 858 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Güncel HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Gökçeada’da altın madeninde ÇED süreci iptal! Gökçeada’da altın madeninde ÇED süreci iptal! Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde altın ve gümüş madeni arama projesi için bir sü..
Çanakkale Köprüsü, rüzgar sınavını geçti Çanakkale Köprüsü, rüzgar sınavını geçti Çanakkale’ye yapılacak olan ve yeri, şehrin güçlü rüzgarı nedeniyle kaydırılan 1..
Genç akademisyenin vefatı sevdiklerini yasa boğdu Genç akademisyenin vefatı sevdiklerini yasa boğdu CHP eski Kadın Kolları Başkanlarından Ayşe Engin Yılmaz ile ÇOMÜ eski Genel Sekr..
Mevsimlik orman işçileri ne zaman kadroya alınacak? Mevsimlik orman işçileri ne zaman kadroya alınacak? CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz TBMM Bütçe görü..
  Ekonomi HABERLERİ
Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Doğrudan 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri, aralık ayının ..
“Çeyrek altın daha da yükselebilir” “Çeyrek altın daha da yükselebilir” Altın fiyatlarında ivme hızla yukarıya doğru çıkıyor. Çeyrek altın 265’in üzerin..
Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Çanakkale'de ekim ayında 7.5 liraya kadar düşen palamudun fiyatı kasımda 35 lira..
Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu  Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu ÇANAKKALE'nin Bayramiç ilçesi sınırlarındaki Kazdağları'nda yaşayan dağ köylüler..
  Siyaset HABERLERİ
CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu Çanakkale’de CHP Merkez ilçe kongresinde delegelerin oyunu alan Ali Uyanık başka..
“Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) “Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) Lapsekili İş Adamları Derneğinin açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Ça..
Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Recep Cahit ..
Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) İYİ Parti’ye katılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’e rozeti, partinin G..
  Spor HABERLERİ
Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Geçtiğimiz yıl Çanakkale'yi Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde temsil eden Umu..
Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Çanakkale'nin Biga Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Çınar Çakıroğlu karatede Avrupa ..
Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü atletleri Marmara bölgesinde yarışan 15 kulü..
Çanakkale’nin Gururu Oldu Çanakkale’nin Gururu Oldu 2014 yılında Azerbaycan’da yapılan yıldızlar Dünya Taekwondo şampiyonasında Düny..
  Dünya HABERLERİ
Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... İsveçli bilim adamları, erkeklerde uyumsuzluğa, sadakatsizliğe, aile hayatında ..
Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un, patrik seçilişinin 25'inci yılı nedeniyle Çan..
Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu AK Partili kadınlar, Kütüphane Haftasını sokakta kitap okuyarak kutladı.
Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple, ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açı..
  Yerel HABERLERİ
Biga'da deve güreşleri heyecanı Biga'da deve güreşleri heyecanı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, yılın en büyük deve güreşi organizasyonu olan 3’nc..
Çanakkale'de  kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale'de kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Sivrice mevkiinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na g..
resim yok İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ
Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Lapseki ile Gelibolu ilçelerimiz arasında yapılması planlanan boğaz köprüsünün f..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI