“Şehirden uzak, doğayla iç içe bir mekan olsun istedik”

 Tarih: 16-12-2017 12:13:23
Dardanos Mevkii, Hasan Mevsuf Caddesi Yeşil Dardanos Sitesi’nde 6 aydır hizmet veren, doğal güzellikleri ve büyüleyen ortamıyla hafta sonu trafikten, şehirden kaçmak isteyenlere güzel bir fırsat sunan Frida Kahvaltı & Restoran huzur arayanların yeni adresi oldu.

Dardanos Mevkii, Hasan Mevsuf Caddesi Yeşil Dardanos Sitesi’nde 6 aydır hizmet veren, doğal güzellikleri ve büyüleyen ortamıyla hafta sonu trafikten, şehirden kaçmak isteyenlere güzel bir fırsat sunan Frida Kahvaltı & Restoran huzur arayanların yeni adresi oldu.

Frida Restoran’ın yetkilisi Ata Hakan Çenebaşı gazetemize özel yaptığı açıklamada mekanlarını anlattı. Çocuklu ailelerin gelebileceği, rahat edebileceği, trafikten uzak, parkı olan, yeşil alanı bol olan, ahşabı bol olan dinlendirici ve eğlendirici bir mekan açmayı hedefledik. Her bütçeye uygun, kaliteli, nezih hizmetimizle özel günlerinde, hafta sonu keyiflerinde ve tüm zamanlarda halkımızın yanlarında olmaya çalışacağız” dedi.

Çanakkale’de hizmet hayatınıza ne zaman başladınız?

Çanakkale’de sadece restoran olarak değil, diğer dallarda da faaliyet gösterdiğimiz alanlarımız var. İnşaatımız, aksesuar mağazalarımız var, onun haricinde Kepez’de çocuk kreşimiz var. Meleğim Kreş adında bir kreşimiz bulunuyor. Burasının işletmesini bu sene biz aldık. Yaklaşık 6 aydır buranın işletmeciliğini yapıyoruz. Doğayla iç içe bir yer olsun istedik. Elimizden geleninin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

“ÇOCUKLU AİLELERİN GELEBİLECEĞİ TRAFİKTEN UZAK BİR MEKAN YAPMAK İSTEDİK”

Mekan olarak burayı seçmenizin nedenleri nelerdir?

Bir pazar günü çocuklarla birlikte kahvaltıya gelinecek, çocukların açık alanda eğlenebileceği, trafikten ve şehirden uzak bir mekan bulamadığımız için böyle bir yer denk getirdik. Gerekli restorasyonu yaptık. O yüzden burayı açtık. Asıl amaç burada çocuklu ailelerin gelebileceği, rahat edebileceği, trafikten uzak, parkı olan, yeşil alanı bol olan, ahşabı bol olan dinlendirici ve eğlendirici bir alan açmaktı. Biz de elimizden geldiği kadar bunu yapmaya çalıştık.

Haftanın hangi günleri ve hangi saatler arasında açıksınız?

Haftanın yedi günü açığız. Ortalama sabah saat 08.30 akşam 24.00 arası hizmet veriyoruz. Rezervasyon alıyoruz. Bunun yanı sıra sabahları kahvaltımız var, öğlen vakti yemeğimiz ve akşam da alakartla ister alkollü ister alkolsüz şekilde hizmetimize devam ediyoruz.

“BALIKLARI ÖZENLE SEÇİYORUZ”

Menünüzden bahsedebilir miyiz? Çeşitleriniz nelerdir?

Menülerimizde balık çeşitlerimiz var. Genelde mevsimine göre balıklarımız var. O mevsimde hangi balığımız varsa onu alıyoruz. Balık olayıyla yakından ilgileniyorum. Mevsimine göre balıkları özenle seçiyoruz. Çünkü genelde buzhane balığı vs. almamaya çalıyorum. Limanın oradaki balıkçı barınağı dediğimiz, liman dediğimiz yerdeki balıkçı arkadaşlarımızla bağlantıya girip Çanakkale’de en güzel yerde olduğumuz için daha taze bir şekilde müşterimize balık yedirmeye çalışıyoruz. Bunun yanı sıra et çeşitlerimiz var.  Beyaz et, kırmızı et şeklinde çeşitlerimiz var. Ortalama 40 çeşit serpme kahvaltı veriyoruz. Köy ürünleri kullanıyoruz ağırlıklı olarak. Hatta orada da ürünlerimizin numuneleri vardır. Müşterilerimize de sunuyoruz.

“TABLOMUZDA 120 ÖĞRENCİMİZİN FIRÇA İZİ VAR”

Çok şık ve zarif tasarımlı bir dekorasyonunuz olduğunu görüyoruz? Bu dekorasyon fikri nasıl oluştu?

Dekorasyonumuzu ince bir işçilikle yaptık. Restoranda bizim için en değerli olan parçalardan biri de Frida Kahlo’nun tablosudur. Yaklaşık orada 120 öğrencimizin fırça izi fırça darbesi var. Bu da bizim için çok değerli bir tablo. Parayla pulla paha biçilemez bir tablo. Gerçekten onu isteyen müşterimiz oldu burada. Resim öğretmeniydi. Kendisi bu tabloyu bana satabilir misiniz? dedi. Yok dedik, asla ona biz bir değer biçemiyoruz. Eşim Melek Hanım özel olarak o tabloyu yaptırdı. Bize özel bir tablodur kendisi.  Kreş ayağı olsun, inşaat ayağı olsun her sektörde var olmaya ve işimizi en güzel şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz. Tasarımımızda da bu böyle.

“DOĞUM GÜNLERİ REVAÇTA”

Özel günlerde ne tür organizasyonlara ev sahipliği yapıyorsunuz?

Özel gün organizasyonları da yapıyoruz. En çok doğum günü organizasyonları yapıyoruz. Bu ağırlıkta ve revaçta. Haftada ortalama 4- 6 arası doğum günü yapıyoruz. Onun haricinde kına gecesi, nişan vs. gibi kutlamaları da gerçekleştiriyoruz. Her türlü organizasyonunuzda yanınızda olmak istiyoruz.

“HAFTA SONU PALYAÇOLARIMIZ ÇOCUKLARIMIZI EĞLENDİRİYOR”

Sizi diğer rakiplerinizden ayıran noktaların neler olduğunu düşünüyorsunuz?

Trafiğin çok az olması, çocukların parkta oynaması, temiz hava ve oksijen gibi artılarımız var. Elimizden geldiği kadar güler yüzlü kaliteli bir hizmet de veriyoruz. Müşterilerimizi elimizden geldiği kadar memnun etmeye çalışıyoruz. Maç yayınlarımızı aldık. Belirli günlerde maç yayını veriyoruz. Bu şekilde bir hizmet sunuyoruz. Hem maç için, hem çocuk için hem de arada sırada kaçıp nefes almak için her kitleye hitap eden bir alan oluşturmak istedik. Yeşil alanımız, çimlerimiz, ağaç altımız, hamağımız, oyun alanımızla bir köşe oluşturuyoruz. Hafta sonları palyaço getiriyoruz. Özel bir firmayla anlaşmamız var. Öğlen saat 1’e, 2’ye kadar hizmet veriyorlar. Kahvaltı ederken palyaçolarımız çocuklarla ilgileniyor.

“BUNGALOV EV YAPACAĞIZ”

Bundan sonrası için ne tür projeleriniz var?

Her geçen gün kafamızda ufak tefek projelerimiz oluyor. Tesisimizde ön taraftaki sitenin hakim olduğu büyük yeşil alana havuz tarzında bir şey yapıp orada bir kır düğünü, kır bahçesi tarzında eğlenceler yapılacak. Onun haricinde ağaçların altındaki bölgenin altına minik birkaç tane bungalov ev yapıp ortasında ızgarası, mangalı olan bir yer oluşturacağız. Ailece çoluğunla çocuğunla gelip rahatsız edilmeden rahatsız olmadan yemeğini yiyebilecek güzel bir ortam sunacağız.

“ÖZEL MÜZİK GECELERİMİZ OLUYOR”

Özel geceleriniz, müzik etkinlikleriniz var mı? Varsa nelerdir?

Geçen hafta Stelyo & Pelin diye sanatçılarımız vardı. İstanbul’dan getirdik. Bir Rum gecesi yaptık. Sirtaki gecesi yaptık. Güzel bir geceydi. Ortalama 200 tane misafirimiz vardı. Gerçekten çok memnun kaldılar. Memnuniyetsizlik sıfır desek yalan olmaz. Stelyo & Pelin ile Egenin unutulmaz yakasından şarkılar oldu. Pelin Hanım mekanımızı çok beğendi. Paul Dwyer ile Anadolu’dan Türküler gecemizi de halkımızla buluşturuyoruz. Bu gecemizin gelirini de Çağdaş Yaşam Derneği’ne aktaracağız. Eşim eğitimci olduğu için bu konulara çok hassas. Bu geceleri en güzel şekilde değerlendirmeye gayret ediyoruz.

Son olarak buradan Çanakkale halkına neler söylemek istersiniz?

Çanakkale halkı gelsin, misafirimiz olsun bekleriz. Elimizden geleni yapmaya hazırız. Bizim sloganımız, “Doymadan kalmak yok” Her bütçeye uygun, kaliteli, nezih hizmetimizle özel günlerinde, hafta sonu keyiflerinde ve tüm zamanlarda halkımızın yanlarında olmaya çalışacağız.

Özel Haber: Seda Atan 

  Kaynak: Seda Atan   Bu haber 3853 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Magazin HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Akkoyun’dan sokaklara şehit isimleri önerisi Akkoyun’dan sokaklara şehit isimleri önerisi AK Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Akkoyun, Çanakkale şehitlerinin isimlerin..
Muhtarlıktan mobil uygulama Muhtarlıktan mobil uygulama Cevatpaşa Mahallesi Muhtarı Kızoğlu, Cevatpaşa Muhtarlığı’nın yeni telefon uygul..
Mitrovicha Türk Kadın Dostluk Derneği'nden Başkan Gökhan'a Ziyaret Mitrovicha Türk Kadın Dostluk Derneği'nden Başkan Gökhan'a Ziyaret Kosova’dan Çanakkale’ye Şehitleri gezmek üzere gelen Mitrovicha Türk Kadın Dostl..
Temizlik Eğitimleri Devam Ediyor Temizlik Eğitimleri Devam Ediyor Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen çevre ve temizlik fa..
  Ekonomi HABERLERİ
Tümsek’ten Aralık ayı ile ilgili uyarı Tümsek’ten Aralık ayı ile ilgili uyarı Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alı..
Doku kültürüyle firmaların kayıpları azalacak (VİDEO) Doku kültürüyle firmaların kayıpları azalacak (VİDEO) Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Böl..
Zam şampiyonu belli oldu Zam şampiyonu belli oldu Aralık 2017'de en yüksek fiyat artışı yüzde 23,10 ile patlıcanda, en fazla fiyat..
Memur ve emeklilerin alacağı enflasyon zam farkı belli oldu Memur ve emeklilerin alacağı enflasyon zam farkı belli oldu Memur ve memur emeklilerinin yeni yılda alacağı enflasyon farkı zammı ile işçi e..
  Siyaset HABERLERİ
Basın, Demokrasinin Gelişmesi İçin Önemlidir Basın, Demokrasinin Gelişmesi İçin Önemlidir AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 10 Ocak Çalışan ..
İl Gençlik Kolları Kongresi yaklaşıyor İl Gençlik Kolları Kongresi yaklaşıyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Gençlik Kolları kongresi 14 Ocak 2018..
İyi Parti Merkez İlçe’den kaynaşma yemeği İyi Parti Merkez İlçe’den kaynaşma yemeği İYİ Parti Merkez İlçe yönetimi tarafından düzenlenen akşam yemeği gerçekleştiril..
Öz otel açılışına katıldı Öz otel açılışına katıldı CHP Çanakkale Milletvekili, TBMM Başkalık Divanı Üyesi Bülent Öz, Biga köylerind..
  Spor HABERLERİ
 Başarılı voleybolculardan Kaymakam Can'a ziyaret Başarılı voleybolculardan Kaymakam Can'a ziyaret Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Safiye Hüseyin Elbi Mesleki ve Teknik Anadolu Lise..
Lider Umurbey Belediyespor'un rakibi Çanakkale Gençlikspor Lider Umurbey Belediyespor'un rakibi Çanakkale Gençlikspor Basketbol Yerel Lig Büyük Erkekler B Grubu'nda yenilgisiz liderliğini sürdüren U..
Şahinali Terzi Dardanelspor’da Şahinali Terzi Dardanelspor’da Çanakkale Dardanelspor ara transferde 27 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusu Ş..
Çanakkale beyaza büründü; üniversiteliler kar topu oynadı Çanakkale beyaza büründü; üniversiteliler kar topu oynadı ÇANAKKALE’de sabaha kadar etkili olan kar yağışı nedeniyle kent beyaz örtüyle ka..
  Dünya HABERLERİ
Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... İsveçli bilim adamları, erkeklerde uyumsuzluğa, sadakatsizliğe, aile hayatında ..
Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un, patrik seçilişinin 25'inci yılı nedeniyle Çan..
Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu AK Partili kadınlar, Kütüphane Haftasını sokakta kitap okuyarak kutladı.
Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple, ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açı..
  Yerel HABERLERİ
Biga'da deve güreşleri heyecanı Biga'da deve güreşleri heyecanı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, yılın en büyük deve güreşi organizasyonu olan 3’nc..
Çanakkale'de  kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale'de kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Sivrice mevkiinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na g..
resim yok İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ
Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Lapseki ile Gelibolu ilçelerimiz arasında yapılması planlanan boğaz köprüsünün f..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI