“Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO)

 Tarih: 25-11-2017 17:57:36
  HABER VİDEOSU
Lapsekili İş Adamları Derneğinin açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, son günlerde gündemde olan ABD’de gerçekleştirilecek yargılamaya ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin bir vatandaşının bir başka ülkeye ihracat yaptığı için üçüncü ülke tarafından yargılandığını söyleyen Turan, “Bu vahim bir tablo. O ülkenin kendi kanunları farklı olabilir ama bizim ticaretimiz, ihracatımızı, ithalatımızı bir başka ülkenin kuralları belirleyemez. Kim ne derse desin biz polemik yapmak istemiyoruz. Biz dünyayı görüyoruz ama şunu da görüyoruz, biz Amerika’nın 52’nci eyaleti değiliz” dedi.
 
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde Lapsekili İş Adamları Derneğinin açılışına katıldı. Açılışta, ülke ekonomisine ilişkin gelişmelere değinen Turan, “Ülkede az bir kesimin değil orta kesiminde büyümesini ve gelişmesinin önünü açacak adımlar atıyoruz. 2001 yılında biz hükumeti devraldığımızda kişi başı milli gelir 3 bin dolar civarındayken bugün 10 bin dolarları aştı. Bu yetmez. Biz istiyoruz ki 25 bin dolar civarında olsun. 2023 ve 2071 hedeflerine doğru giderken ekonomik olarak büyümenin de çok kıymetli olduğunu biliyoruz. Hindistan'dan sonra en çok büyüyen ülkenin Türkiye olması bizler için kıymetlidir. Bunları yaparken yerel partnerlerle, esnaf odalarıyla, sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket ediyoruz. 2002 yılında iktidara geldiğimizde esnafa kullandırılan kredi 153 milyon liraydı. Bugün bu rakam 70 Milyarları geçti artık. Torba yasadan esnafın kendi dükkanını alması ve kendi aracını alması imkanları çıktı" dedi.
 
Taşeronlar Aradan Çıktı, Ustalar Eliyle Ülkeye Saldırı Var
 
Çanakkale’de son yıllarda esnaf sayısının çok büyük bir oranda arttığını da söyleyen Bülent Turan, “Bu durum, Türkiye’de bir çok güçlerin iddialarına rağmen, uluslar arası güçlerin iddialarına rağmen hala esas yapının kollandığı, korunduğu ekonomik olarak büyüdüğümüzü gösteren bir durum. Yine 2002 yılında Ak Parti iktidara geldiğinde esnafa kullandırılan kredi miktarı yanlızca 153 milyondu.  Bugün bu rakam 70 milyarları geçti artık. Daha da artmasını istiyoruz. Tabi biz bunları yaparken görüyorsunuz ülkemizin ekonomik büyümesini, hakimiyetini ‘Yes Sure!’ demeyen Türkiye’yi hazmedemeyen yapılar var. Bu içerde de böyle dışarda da böyle. Türkiye büyüdükçe etrafında örnek bir ülke olan Milli egemenliğinin kayıtsız şartsız millete teslim eden bir ülke oldukça, kendi iddiasını ortaya koyan ülke oldukça uluslararası güçlerin zaman zaman hedefi haline geldik. Bundan 3-5 sene önce gezi olaylarıyla Türkiye’ye ayar verilmeye çalışıldı ama halk bu oyunu bozdu ardından 17 Aralık’la ilgili bir süreç başladı. 15 Temmuz’da silahlı hale getirilerek bir darbe girişimi oldu ama halkımız yine dik durarak bu oyunu bozdu. Ancak Geziye rağmen, 17 Aralığa rağmen, 15 Temmuza rağmen sonuç alamayan güçlerin bugün taşeronlara bırakarak bu oyunları sergilemeye başladığını görüyoruz. Artık taşeron devri geride kalıp bir anlamda ustaların meydana çıktığı bizzat kendilerinin meydana çıktığı bir süreçten bahsediyoruz” diye konuştu.
 
Biz Amerika’nın 52.Eyaleti Değiliz
ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab konusuna da değinen Turan, “Türkiye bir başka ülkeye ihracat yaptı diye bu ülkenin vatandaşları bir başka ülkede yargılanıyor. Altını çiziyorum Türkiye’nin bir vatandaşı bir başka ülkeye ihracat yaptığı için üçüncü ülke tarafından yargılanıyor. Bu vahim bir tablo. O ülkenin kendi kanunları farklı olabilir ama bizim ticaretimiz, ihracatımızı, ithalatımızı bir başka ülkenin kuralları belirleyemez. Kim ne derse desin biz polemik yapmak istemiyoruz. Biz dünyayı görüyoruz ama şunu da görüyoruz, biz Amerika’nın 52’nci eyaleti değiliz. Biz başka bir ülkenin eyaleti değiliz. O yüzden son günlerde gündem de olan dava başta olmak üzere Türkiye ile ilgili yapışan iddiaların oyunların ne olduğunu biliyoruz. Senin ambargon kendi ihracatınla ilgili olabilir. Ama bizim ihracatımızla ilgili olmaz. Biz Türkiye’de bu konularda adım atarken nasıl atacağımızı biliyoruz. Bunu yaparken de Türkiye’de bazı siyasal partilerin Türkiye’nin yanında mahkemenin, devletin yanında olmak yerine bir anlamda nasıl ki FETÖ’nün sözcülüğünü yaptılar darbenin sözcülüğünü yaptılar bugünde Amerika’nın sesi radyosu gibi çalıştıklarını ibretle takip ediyoruz. İstiyoruz ki kendilerine gelsinler. Amerika’nın sesi gibi değil, Türk milletinin sesi gibi davranmaya davet ediyoruz” dedi.
 

  Kaynak: Haber Merkezi   Bu haber 331 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
Gökçeada’da altın madeninde ÇED süreci iptal! Gökçeada’da altın madeninde ÇED süreci iptal! Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde altın ve gümüş madeni arama projesi için bir sü..
Çanakkale Köprüsü, rüzgar sınavını geçti Çanakkale Köprüsü, rüzgar sınavını geçti Çanakkale’ye yapılacak olan ve yeri, şehrin güçlü rüzgarı nedeniyle kaydırılan 1..
Genç akademisyenin vefatı sevdiklerini yasa boğdu Genç akademisyenin vefatı sevdiklerini yasa boğdu CHP eski Kadın Kolları Başkanlarından Ayşe Engin Yılmaz ile ÇOMÜ eski Genel Sekr..
Mevsimlik orman işçileri ne zaman kadroya alınacak? Mevsimlik orman işçileri ne zaman kadroya alınacak? CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz TBMM Bütçe görü..
  Ekonomi HABERLERİ
Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Doğrudan 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri, aralık ayının ..
“Çeyrek altın daha da yükselebilir” “Çeyrek altın daha da yükselebilir” Altın fiyatlarında ivme hızla yukarıya doğru çıkıyor. Çeyrek altın 265’in üzerin..
Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Çanakkale'de ekim ayında 7.5 liraya kadar düşen palamudun fiyatı kasımda 35 lira..
Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu  Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu ÇANAKKALE'nin Bayramiç ilçesi sınırlarındaki Kazdağları'nda yaşayan dağ köylüler..
  Siyaset HABERLERİ
CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu Çanakkale’de CHP Merkez ilçe kongresinde delegelerin oyunu alan Ali Uyanık başka..
“Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) “Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) Lapsekili İş Adamları Derneğinin açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Ça..
Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Recep Cahit ..
Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) İYİ Parti’ye katılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’e rozeti, partinin G..
  Spor HABERLERİ
Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Geçtiğimiz yıl Çanakkale'yi Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde temsil eden Umu..
Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Çanakkale'nin Biga Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Çınar Çakıroğlu karatede Avrupa ..
Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü atletleri Marmara bölgesinde yarışan 15 kulü..
Çanakkale’nin Gururu Oldu Çanakkale’nin Gururu Oldu 2014 yılında Azerbaycan’da yapılan yıldızlar Dünya Taekwondo şampiyonasında Düny..
  Dünya HABERLERİ
Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... İsveçli bilim adamları, erkeklerde uyumsuzluğa, sadakatsizliğe, aile hayatında ..
Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un, patrik seçilişinin 25'inci yılı nedeniyle Çan..
Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu AK Partili kadınlar, Kütüphane Haftasını sokakta kitap okuyarak kutladı.
Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple, ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açı..
  Yerel HABERLERİ
Biga'da deve güreşleri heyecanı Biga'da deve güreşleri heyecanı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, yılın en büyük deve güreşi organizasyonu olan 3’nc..
Çanakkale'de  kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale'de kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Sivrice mevkiinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na g..
resim yok İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ
Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Lapseki ile Gelibolu ilçelerimiz arasında yapılması planlanan boğaz köprüsünün f..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI