“Herkes Ulu Önder’den bir parça taşımak istiyor”

 Tarih: 11-11-2017 13:30:04
Kemalpaşa Mahallesi, Dibek Sokak’ta uzun senelerdir hizmet veren S.O.S Tattoo- Piercing Studio 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle ücretsiz olarak Atatürk imzası dövmesi hizmeti verdi.

Kemalpaşa Mahallesi, Dibek Sokak’ta uzun senelerdir hizmet veren S.O.S Tattoo- Piercing Studio 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle ücretsiz olarak Atatürk imzası dövmesi hizmeti verdi.

S.O.S Tattoo- Piercing Studio’nun yetkilisi Naile Arslan gazetemize özel yaptığı açıklamada, “Atatürk  imzası dövmesi yaptırırken hiç kimsenin yaşamış olduğu bir kafa karışıklığı olmuyor. Herkes gözü kapalı yaptırıyor. Biz de bunu düşünerek Çanakkale için güzel bir hatıra olsun diye, armağan olsun diye böyle bir etkinlik yaptık. Biz Çanakkale’nin ilk profesyonel stüdyosuyuz. İnsanların ömür boyu taşıyacakları figürü vücutlarına işliyorsunuz. Bunun sorumluluğu bizde” ifadelerini kullandı.

“ÇOK FAZLA TALEP VAR”

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Atatürk dövmesi yaptırmak isteyen vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet veriyorsunuz? Bu fikir nasıl aklınıza geldi?

Daha önceki senelerde de bu uygulamayı yaptık. 10 Kasım hepimiz için özel bir gün. Millet olarak da  bizim için inanılmaz önemli bir gün. Dönüm noktasını anıyoruz. Çanakkale halkının da bu konularda çok duyarlı olduğunu biliyoruz. O yüzden hem halkımız için güzel bir anı, güzel bir hatıra, vücutlarında taşıyacakları güzel bir görsel oluşturalım, hem de bizim için gurur verici bir etkinlik yapalım dedik.  Bugüne özel böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. İnsanlarla birlikte bu duyguyu daha güzel yaşayarak günümüze devam ediyoruz. İnsanların Atatürk’e olan sevgilerini bu biçimde ifade etmelerine olanak sağlamak istiyoruz.  Şu an normalde bir iki gün öncesinden listemiz kapanacaktı ama bugün de ekstradan isim almaya devam ediyoruz. Çünkü çok fazla talep var. Biz bu işi yapmaktan çok memnunuz.

Normalde dövme konusunda yaşanan kararsızlık söz konusu Atatürk dövmesi olunca yaşanmıyor. Çünkü herkes Ulu Önder’den bir parça taşımak istiyor. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Normalde dövme yaptırılırken insanlarla uzun süre konuşmamız gerekiyor. Dövme vücutta ömür boyu taşınacağı için çok özen gösterilmesi gereken bir konu. Bu alışveriş yapmak gibi bir karar değil. Saçınızı bile kestirdiğinizde 3 ay sonra uzar ve eski haline döner ama dövmede eski haline döndürmesi çok zordur. Ancak Atatürk imzası dövmesi yaptırırken hiç kimsenin yaşamış olduğu bir kafa karışıklığı olmuyor. Herkes gözü kapalı yaptırıyor. Biz de bunu düşünerek Çanakkale için güzel bir hatıra olsun diye, armağan olsun diye böyle bir etkinlik yaptık.

“ÖMÜR BOYU TAŞIYACAKLARI DÖVMEDEN PİŞMAN OLMAMALILAR”

Sildirme işlemi kolay oluyor mu?

Sildirme olayında daha çok acılı ve daha maliyetli bir süreç yaşanıyor. O yüzden biz daha çok dövme yaptıracak insanlara emin misiniz? diye soruyoruz. Burada konuşup vazgeçirdiğimiz çok kişi oluyor. Biz işimize maddi olarak bakmıyoruz. Bu bizim hobimiz. Ancak insanların ömür boyu bir dövmeyi taşıyıp pişman olmamaları lazım. Dövme öyle bir şey değil.

Bu gibi etkinlikleriniz ve projeleriniz devam edecek mi?

Bugün çok yoğun çalışıyoruz. Belki önümüzdeki günlerde, bayramlarda yapabiliriz bunu. Bayram kutlamalarında belki bu sefer Atatürk’e özel daha farklı etkinlikler gerçekleştirebiliriz. Yine Atatürk’e özel olabilir. Daha vurgulu bir etkinlik yapabiliriz. Gerçekten şu an itibariyle çok yoğun bir talep var. Büyük ihtimal bir daha yaparız.

“MERDİVEN ALTI DÖVMECİLER ÇOĞALDI

Çanakkale’de dövme sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biz Çanakkale’nin ilk profesyonel stüdyosuyuz. Merdiven altı dövmeler çok fazla başladı. Yani dövme makinasını eline alan herkes dövmeci olduğunu iddia etmeye başlıyor. Ama bu böyle bir şey değil. Dediğim gibi bunu insanların ömür boyu vücutlarına işliyorsunuz. Bunun sorumluluğu bizde. Bu sorumluluğu almak da öyle kolay bir şey değil. Cesaret ister. Deli cesareti gerektirmemeli bu iş. Gerçekten profesyonellik gerektirmeli.

“HER ŞEY STREİL, TEK KULLANIMLIK OLMALI”

Dövme yapılan ortamda en dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir?

En önemli nokta çok hijyenik olmalı. Gerçekten insanlar bunu yaparken ustalık, kalfalık belgesini, hijyen belgelerini almalı, stüdyonun profesyonel olduğuna dair bütün belgelerini tamamlaması gerekiyor. Bu mesleği çok sağlıksız biçimde icra edenler var. Derin bir şekilde düşünmek lazım. Çünkü bir nevi ameliyat gibi ya da tıbbi işlem gibi bir şey. İğneyle insan derisine bir şey işliyorsunuz. Her şeyin steril, her şeyin tek kullanımlık olması lazım. Biz kişiye özel boya ve iğneler kullanıyoruz. Kişinin gözünün önünde bütün malzemeleri hazırlayıp, işlemi de kişinin gözünün önünde yapıyoruz. İşlemi aşama aşama şeffaf şekilde izletiyoruz. Burada da zaten güveni kazanıyoruz.

Sizi diğer rakiplerinizden ayıran noktalar nelerdir?

Çok fazla stüdyo açılmaya başladı ama kapananlar da artıyor. Biz 9 yıldır varız Çanakkale’de. İlk profesyonel stüdyo burası. Sorduğunuzda S.O.S ismini her zaman insanlardan duyabiliyorsunuz. Hem dövme hem piercing konusunda bütün işlerime ömür boyu garanti veriyorum.

“DÖVMENİN 5 HAFTALIK BİR İYİLEŞME SÜRECİ VAR”

Dövme bakımında önemli olan noktalar nelerdir?

İnsanların kafasında soru işaretleri olabiliyor. İşte dövmemin rengi soluyor vs. diye. Yüzde elli oranında insan böyle düşünür. Ancak dövmede bakım süreci çok önemlidir. Bakım sürecini eğer dikkatli yapmazsak o dövmede atma ve solmalar meydana getirebilir. Dövmenin 5 haftalık bir iyileşme süreci var. Ve bu beş hafta boyunca dövme sahibinin dövmesini kremleyerek, nemli tutarak güzel bir bakım yapması gerekir. Ben bugün kremi sürdüm, bir de akşam süreyim olmuyor. O yüzden dövmede de atmalar gerçekleşiyor. Ben onlara bu konuda da ücretsiz yenileme garantisi veriyorum. O yüzden ömür boyu garantili oluyor. Yurtdışından da bir sürü müşterim var. Yazın özellikle çok fazla Avusturalya’dan Duabi’den müşteriler geliyor. Galiba insanlarda güveni sağlıyoruz. Biz de onlara güzel bir hizmet vermeye çalışıyoruz. 

  Kaynak: Seda Atan   Bu haber 719 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Özel Haber HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
“Bizi Seçenleri koşturmayacağız, biz koşacağız” “Bizi Seçenleri koşturmayacağız, biz koşacağız” Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Marina..
Soğuk hava bu üç ağrıyı tetikliyor! Soğuk hava bu üç ağrıyı tetikliyor! Günümüzde pek çok kişinin muzdarip olduğu bel, boyun ve sırt ağrısı soğuk havala..
Bakan açıkladı! Bakan açıkladı! Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ‘Türkiye Kart’ isimli yeni bir kart çıkaracakları..
DSİ’ye Troia yılı ziyareti DSİ’ye Troia yılı ziyareti Vali Orhan Tavlı, Balıkesir’de Devlet Su İşleri 25. Bölge Müdürlüğünü ziyaret et..
  Ekonomi HABERLERİ
Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor Doğrudan 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri, aralık ayının ..
“Çeyrek altın daha da yükselebilir” “Çeyrek altın daha da yükselebilir” Altın fiyatlarında ivme hızla yukarıya doğru çıkıyor. Çeyrek altın 265’in üzerin..
Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Palamut Zam Şampiyonu (VİDEO) Çanakkale'de ekim ayında 7.5 liraya kadar düşen palamudun fiyatı kasımda 35 lira..
Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu  Çam melkisi, köylülerin gelir kapısı oldu ÇANAKKALE'nin Bayramiç ilçesi sınırlarındaki Kazdağları'nda yaşayan dağ köylüler..
  Siyaset HABERLERİ
CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu CHP’de kazanan Ali Uyanık oldu Çanakkale’de CHP Merkez ilçe kongresinde delegelerin oyunu alan Ali Uyanık başka..
“Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) “Türkiye kimsenin emir eli değildir” (VİDEO) Lapsekili İş Adamları Derneğinin açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Ça..
Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Düşüncenin Koca Çınarı Vefat Etti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Recep Cahit ..
Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) Ünal Çetin’e rozetini Akşener taktı (VİDEO) İYİ Parti’ye katılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’e rozeti, partinin G..
  Spor HABERLERİ
Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Umurbey Belediyespor parkeye çıkıyor Geçtiğimiz yıl Çanakkale'yi Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde temsil eden Umu..
Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Biga'lı Çakıroğlu Avrupa üçüncüsü Çanakkale'nin Biga Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Çınar Çakıroğlu karatede Avrupa ..
Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gsk Krosta İlk Kupasını Aldı Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü atletleri Marmara bölgesinde yarışan 15 kulü..
Çanakkale’nin Gururu Oldu Çanakkale’nin Gururu Oldu 2014 yılında Azerbaycan’da yapılan yıldızlar Dünya Taekwondo şampiyonasında Düny..
  Dünya HABERLERİ
Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... İsveçli bilim adamları, erkeklerde uyumsuzluğa, sadakatsizliğe, aile hayatında ..
Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un, patrik seçilişinin 25'inci yılı nedeniyle Çan..
Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu AK Partili kadınlar, Kütüphane Haftasını sokakta kitap okuyarak kutladı.
Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple, ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açı..
  Yerel HABERLERİ
Biga'da deve güreşleri heyecanı Biga'da deve güreşleri heyecanı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, yılın en büyük deve güreşi organizasyonu olan 3’nc..
Çanakkale'de  kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale'de kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Sivrice mevkiinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na g..
resim yok İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ
Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Lapseki ile Gelibolu ilçelerimiz arasında yapılması planlanan boğaz köprüsünün f..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI