“Kayyum Atamaya Kimse Cüret Edemez”

 Tarih: 02-11-2017 16:40:38
CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Muharrem Erkek Truva Otel’de düzenlediği basın toplantısı ile Çanakkale ve ülke gündemini değerlendirdi.

CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Muharrem Erkek Truva Otel’de düzenlediği basın toplantısı ile Çanakkale ve ülke gündemini değerlendirdi.

Çanakkale Belediyesi’ne Kayyum atanması ile ilgili söylentiler, AK Partili Belediye Başkanlarının istifa etmesi, OHAL, çevre sorunları ve Kepez’in ilçe olması durumu ile ilgili gündemlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erkek, İyi Parti ile ilgili düşüncelerini de açıkladı.

Türkiye’de ifade özgürlüğü üzerindeki baskının AK Partili milletvekillerine kadar uzandığına işaret eden CHP Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, belediyeye Kayyum atanması ile ilgili söylentilere de sert çıkarak, “Öyle bir ihtimal yok. Olamaz. Hangi gerekçe ile Kayyum atanacak? Bu durum kesinlikle söz konusu dahi olamaz. Ancak böyle bir şey olduğu anda herhalde biz ilk yerel seçimde yüzde yetmiş seksenlerle alırız diye düşünüyorum ”dedi. İYİ Parti ile ilgili düşüncelerini de ifade eden Erkek, “İyi Parti’yi merkez sağda bir alternatif olarak iyi görüyorum. MHP’yi son derece etkileyecektir. MHP kendi tabanından, halktan kopmuştur. Mecliste MHP’nin kalktığı koltuğa, İyi Parti oturabilir” dedi

“İLKESİZ SİYASET UĞRUNA HER ŞEYİ SÖYLEYEBİLİYORLAR”

Konuşmalarına Hakkari’de yaşanan terör saldırısı sonrası 8 askerin şehit edilmesi ile ilgili yaptığı açıklamayla başlayan Erkek, “Bugüne üzücü bir olay ile başladık. Hakkâri Şemdinli’den 8 şehidimizin olduğu bilgisi geldi. Maalesef toplumsal barışımızın huzurumuzun çok ciddi tehdit altından olduğu bir dönemdeyiz. 80 milyonun yüreği yanıyor. Türküyle, kürdiyle, Çerkez’iyle, Lazıyla, Gayrimüslim’iyle bu topraklarda yaşananlar herkesin yüreğine ateş düşüyor. Şehit ailelerimizin ocaklarına büyük ateşler düşüyor. Şunu öncelikle vurgulamak istiyorum, anayasa değişikliği referandum sürecinde meydanlarda, ‘Evet çıkarsa terör bitecek, artık şehitlerimiz gelmeyecek’ diyenler de birazcık onurları varsa istifa etsinler. Acaba utanıyorlar mı, vicdanlarında bir rahatsızlık var mı çok merak ediyorum. İlkesiz siyaset oy uğruna maalesef her şeyi söyleyebiliyor. 16 Nisan referandumunda evet çıktı şeklen evet yürürlüğe sokuldu ama şehitlerimiz de gelmeye maalesef devam ediyor” ” diye konuştu.

“Çanakkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı akşam Çanakkale halkıyla birlikte ve büyük bir coşkuyla kutladık” diyen Erkek, “Çanakkale tarihinin en büyük fener alayını birlikte gerçekleştirdik. 20 binin üzerinde Çanakkaleli kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla Cumhuriyetine sahip çıktı. Seçtiği belediye başkanına sahip çıktı. Yerel demokrasiye darbe vurmak isteyenlere Atatürk Cumhuriyetiyle hesabı olanlara çok güzel bir cevap verdi. Ben de hem Çanakkaleli olarak hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözünün yazıldığı ilin milletvekili olarak bir kez daha çok büyük bir gurur duydum”  dedi.

“SARAYDAN NE TALİMAT GELİRSE ONA GÖRE HAREKET EDİYORLAR”

Erkek, Türkiye’de tek adam rejimine dayalı saraydan gelen talimatlara göre hareket eden milletvekilleri olduğunu öne sürerek, “18 Martta önümüzdeki yıl çok daha kalabalık olacağız. Çok daha güçlü olacağız. Çok daha çoşkulu, çok daha kararlı olacağız. Çanakkale halkıyla birlikte nasıl Cumhuriyet bayramımızı kutladıysak tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan 18 Mart Deniz Zaferini de Çanakkale ruhuna uygun bir şekilde Çanakkale halkıyla birlikte kutlayacağız. Çanakkale Türkiye’nin batıya bakan aydınlık yüzüdür. Çanakkale halkı da iradesine her zaman sahip çıkmıştır. Ve kararlılıkla da sahip çıkmaya devam edecektir. Üzerinde hep hassasiyetle durduğumuz bir konu var. Çevre konusu. Bizlerin Çanakkale milletvekilleri olarak temel görevimiz havamızı, toprağımızı korumaktır. Çocuklarımıza temiz bir çevre bırakma yükümlülüğümüz var. Burada en büyük görev de iktidar milletvekillerine düşüyor. Onlar yönetiyorlar. Aslında yönetemiyorlar. Türkiye’deki saray rejimi maalesef yasama organının da iradesine ipotek koyduğu için AK Parti milletvekilleri de saraydan ne talimat verilirse o doğrultuda hareket etmek zorunda kalıyorlar. Hiç kimsenin düşüncesini açıklama özgürlüğü yok. İtiraz etme cesareti yok. Böyle bir dönemden geçiyoruz. Saray rejimi, tek adam rejimi maalesef böyle bir tablo ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.

“BU RUHSATI VERMEK ÇANAKKALE’YE İHANETTİR”

Çanakkale’de çevre sorunlarıyla ilgili olarak da büyük sıkıntılar yaşandığını ifade eden Erkek, “Çanakkale’de Kaz Dağları’nda altın madenciliği faaliyetleri Biga Yarımadası’nda ve birçok ilçede termik santral projeleri Çanakkale’nin bu müstesna coğrafyanın Kaz Dağları’nın, verimli topraklarımızın yeraltı sularımızın hepsini tehlikeye atıyor. Ciddi bir tehdit altındayız. İktidar milletvekilleri ne yapıyor? Hiçbir şey! Yapmıyorlar, yapamıyorlar. Çünkü haklı gerekçelerle itiraz ettikleri zaman herhalde kendi siyasi ikballeri de tehlikeye girer diye düşünüyorlar. İlimizin tek su kaynağı olan Atikhisar Barajı’nın uzak koruma sahası içerisinde bir şirket siyanürlü altın madeni işletmeciliği için Çanakkale İl Özel idaresine gayri sıhhi müessese ruhsatı almak için başvurdu. Bununla ilgili mecliste de konuşma yaptım. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na soru önergesi de verdim. Bu ruhsat verilirse Çanakkale’nin tek içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajımız ve bütün bölge yeraltı sularımız ciddi tehdit altına girecek. Çanakkale tarım, turizm kentidir. Çanakkale’nin vizyonuna aykırı projeler hep geleceğimizi tehdit altında bırakıyor. Bu ruhsat verilmemeli. Bu ruhsatın verilmesi ve barajımızın üstünde bir siyanürlü altın madenciliği işletmesine yol açılması Çanakkale’ye ihanettir. İktidar milletvekilleri parmaklarını oynatmıyorlar. Bir mücadele göstermiyorlar. Biga Yarımadası’nda yeteri kadar termik santral zaten faaliyettedir. İktidar milletvekillerinden de bir tavır bekliyoruz” dedi.

“GESTAŞ’I PARTİLERİNİN ÇİFTLİĞİ GİBİ GÖRÜYORLAR”

GESTAŞ ile ilgili iddialara da cevap veren Erkek, “GESTAŞ’ın sermayesi kamu sermayesidir. Çanakkale halkının parasıdır GESTAŞ’ın sermayesi. GESTAŞ AK Parti’nin çiftliği değildir. GESTAŞ birilerinin çiftliği değildir. Ama birçok kişinin GESTAŞ İle ilgili olmayan yerlerde çalıştırıldığını görüyoruz. GESTAŞ’TAN bütün masrafları karşılanan araçların belirli kişilerin makam aracı olarak kullanıldığını görüyoruz. GESTAŞ ile ilgili çok ciddi iddialar var. Bu memlekette namuslu müfettiş ve savcı kaldı mı çok merak ediyoruz? Partisinin çiftliği gibi görüyorlar GESTAŞ’ı. Çanakkale halkı bunlara cevap verecektir” şeklinde konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANINI KONUŞTURMAMAK KİMSENİN HAKKI DEĞİLDİR”

Erkek, Troia ören yerinde yapılan çalışmaların belediye tarafından olmasına rağmen konuşmacılar arasında belediye başkanının olmamasını da eleştirerek, “TÜRSAB Seyahat Acentaları Birliği 81 ildeki seyahat acentelerini topladı. Turizm için, gerçekten istiyorsanız önce ülkenin saygınlığını itibarını arttıracaksınız. Turizm böyle gelişir. Dünyada yalnızlaşarak turizminizi geliştiremezsiniz. 21 Ekimde Troia Ören yerindeki gerçekleştirilen toplantının bütün organizasyonunu belediyemiz yaptı. Gala yemeğini belediye verdi. Vermelidir de. Ancak akşam programdaki konuşmalara baktığımızda Çanakkale Belediye Başkanının konuşmasının olmadığını gördük. Bunun üzerine bana yapılan daveti de geri çevirdim. Siyaset tavır işidir. Çanakkale halkının seçtiği başkan turizm ile ilgili böylesine önemli bir toplantı da kimin talimatıyla konuşturulmuyorsa 29 Ekimde bunun cevabını herkes gördü. Çanakkale Belediye Başkanını konuşturmamak kimsenin haddi de değildir. Hakkı da değildir. 2018 Troya yılı Çanakkale ve dünyamız için çok önemlidir. Dünyamıza bırakılmış bir mirastır. Bir Anadolu kentidir. Troya müzesi ve Milli Park çok önemlidir. Milli Parkın alt yapı çalışmaları hızla tamamlanmalıdır. Kanalizasyon altyapı çalışmaları diğer altyapı çalışmaları bisiklet yolları yürüyüş yolları köyler arası bağlantılar bunların mutlaka hızlı bir şekilde tamamlanması için bu çalışmaların yürütülmesini takip ediyoruz. 2018 temmuz ayında açılacağını düşünüyoruz. Dünyadaki Troya eserlerinin Çanakkale’ye kazandırılması için de önemlidir” dedi.

“SEÇİMLERİN DERHAL YAPILMASI LAZIM”

Erkek, OHAL döneminin bahane edildiğini ve kaos ortamı olduğunu ifade ederek, ”Genel Başkanımızın da vurguladığı gibi seçimlerin derhal yapılması lazım. Çünkü Türkiye’de şu anda tam bir kaos yaşanıyor. Türkiye’de şu anda yerel demokrasiye darbe yapılıyor. Seçmen iradesi gasp ediliyor. Yapılması gereken şey seçimdir. Demokrasinin temeli sandıktır. OHAL rejiminde demokrasi ve hukuk tamamen askıya alınmıştır. Siz bir belediye başkanını istifaya zorlayamazsınız. Aynı zamanda suçtur. Seçilmiş kamu görevlilerini istifaya zorlamak suçtur. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmalı mı çok merak ediyorum. Çünkü kendisinin ve ailesinin tehdit edildiğini söylüyor. Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı açıkça suç işliyor. Hukuku yok sayarak bunu yapıyor. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir şahıs devleti de değil ve olmayacak. Belediye Başkanlarında değişim ya da seçim isteniyorsa bunu halk yapar. Ya da yerel seçimler geldiğinde aday göstermezsiniz. Soruşturma açılır. Deliller ciddiyse görevden alırsınız. Hiçbir kamu görevlisini istifaya zorlayamazsınız. Bizler alışığız. Yıllarca Cumhuriyet Halk Partisi’nde hep bir şeyler aranır müfettişler olur ama bulunamaz. Çünkü sosyal demokrat belediyecilikte şeffaflık vardır. Hesap verme vardır. Dürüstlük vardır. Rant belediyeciliği yoktur. Ak Parti Belediyeleri öylesine batmış durumdaki hukuku demokrasiyi hiçe sayarak bir şeyleri kurtarmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

“HALKTAN NASIL OY İSTEYECEKLER?”

Erkek, AK Parti’nin halkın menfaatleri için çalışmadığını söyleyerek, “Peki bundan sonraki seçimlerde Ak Parti’nin Belediye Başkan Adayları halktan nasıl oy isteyecekler? Diyelim Türkiye’nin her hangi bir ilinde bir AK Parti Belediye Başkanı seçildi ve Belediye Başkanı oldu. 3 ay sonra istifa et derlerse ne olacak? Bizim derdimiz Melih Gökçek değil ya da Balıkesir belediye başkanı değil. Onlar zaten referandum sürecinde gece gündüz çalışırken kendi sonlarını da hazırladılar. Tek adam rejimleri herkesi bir gün gelir vurur. Tek adam rejimlerinde hukuk yoktur. Tartışma yoktur. İtiraz yoktur. Melih Gökçek çok başarılı olduğunu uzun uzun anlattıktan sonra hiç de yorgun olmadığını vurguladıktan sonra emir demiri keser dedi. Sen Ankara halkına hesap vereceksin? Ankara halkının iradesine saygı göstereceksin. Dosyalarınız yargıya gidecek. Bunlara herkesin Çanakkale halkının ve tüm Türkiye seçmenin çok iyi değerlendirmesi lazım. Son yerel seçimlerde yüzde 54. 4 aldık. Çanakkale halkının bu güvenine layık olmaya çalışıyoruz. AK Parti 2014 yerel seçimlerinde yüzde 35.9 aldı. Bunu vurguluyorum çünkü, 7 Haziran genel seçimlerinde Ak Parti Genel merkezde yüzde yirmi beş aldı. 1 Kasımda yüzde yirmi sekiz aldı. Referandumda da MHP’nin ciddi desteğine rağmen yüzde 27 aldı merkezde. Çanakkale halkının menfaatleri için çalışmadıklarının göstergesidir. Burada hızla eriyor, tükeniyorlar” dedi.

“MİLLETVEKİLLLERİ TUTUKLU YARGILANAMAZ”

Erkek, tek adam rejimi ya da demokrasi arasında karar verilmesi gerektiğini söyleyerek, “Biz huzurluyuz, gururluyuz. Çanakkale halkının bize gösterdiği güvenin bilincindeyiz. 29 Ekim’de bunu yaşadık. 18 Martta da halkımız en güzel cevabı verecektir. Demokrasilerde reis olmaz. Lidere biat olmaz. Halka hesap verilir. Yargıya hesap verilir. Referandumdan önce de hep söyledik. İradenizi bir kişiye teslim etmeyin dedik. Evet verenler de görüyorlardır. Bu despotizm, bu hukuk tanımazlık devam ederse bugün gazeteciler de hapiste. Bilim insanları ihraç ediliyor. Bu faşizan düzenlerde olur. Anayasa Mahkemesinin milletvekillerinin tutuklu yargılanamayacağına dair kararı var. Mustafa Balbay kararı var. Milletvekilleri tutuklu yargılanamaz. Anayasaya hukuka uygun olan budur. Cezaevindeki milletvekillerinin hiçbiri hakkında oluşmuş kesin hüküm yok. Önümüzdeki seçimler çok çok önemli. Tek adam rejimi mi? Demokrasi mi? Milletimiz bunun kararını verecek. Doğru karar verilirse ülkemizi birinci sınıf demokrasilere taşıyabiliriz. Şu anda demokrasisiz bir Cumhuriyetimiz var” ifadelerini kullandı.

“DOĞRU OLAN KEPEZ’İN ÇANAKKALE’NİN BİR MAHALLESİ OLMASIDIR”

Erkek bir basın mensubunun, “Kepez’in ilçe olma konusunda neler düşünüyorsunuz? sorusu üzerine, “Çanakkale bütünşehir mi olacak, büyük mü, böyle mi devam edecek henüz daha netleşmiş bir tasarı yok. Bence şu mevcut duruma göre cevap vermem gerekirse bence Kepez Çanakkale’nin bir mahallesi olmalı. Çünkü bu konuda da geçmişte hazırlanmış konular var. Kepezle imar altyapısı olarak, diğer altyapı olarak her açıdan zaten birlikteyiz. Birleşmiş durumdayız. Geçmişte de Kepez Belediyesi’nin Çanakkale’ye bağlanması gündeme gelmişti.  O zaman siyasi kaygılarla bunu yapmadılar ama Kepez’i de kaybettiler. Her zaman şunu söylüyoruz. Siyasi kaygılarla hareket etmeyeceksin. Kamu yararına hareket edeceksin. Doğru olan neyse onu yapacaksın. Bence doğru olan Kepez’in Çanakkale’nin bir mahallesi olmasıdır. Ama bütünşehir ya da büyükşehir olursa ilçe mi olur nasıl kalır onun kararını verecek olan çoğunluktur” dedi.

“MECLİSTE MHP’NİN KALKTIĞI KOLTUĞA, İYİ PARTİ OTURABİLİR”

İyi Parti hakkında da konuşan Erkek, “Aslında mecburiyetten kurulmuş bir partidir. Çünkü Akşener ve ekibi partisinin içinde bir genel başkanlık mücadelesi verdi. Ama parti içi demokrasi olmadığı için, demokratik mücadele imkanı olmadığı için partisinden ayrılmak zorunda kaldı ve yeni bir hareket başlattı. Hedef kitlesi milliyetçi muhafazakar sağ kitledir. Sağda bir alternatif Türkiye için önemlidir. Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde Akşener aday olacak, Erdoğan aday olacak. Bizim genel başkanımız ya da çıkartacağımız güçlü bir aday olacak. HDP bir aday çıkartacak. En az 4 adayla bir Cumhurbaşkanlığı seçimine gidilecek. Bu tabloda ilk turda yüzde elli artı biri alabilmek yani salt çoğunluğu yakalamak mümkün değil. İkinci tura en çok oyu alan iki aday kalacak. İkinci tura giden süreçte, demokrasiden, eşitlikten, adaletten hukuktan yana tavır koyan milyonlar birleşirse bu tek adam rejimine dur diyebiliriz. İyi Parti’de merkez sağda bir alternatif olarak iyi görüyorum. MHP’yi son derece etkileyecektir. MHP kendi tabanından, halktan kopmuştur. Mecliste MHP’nin kalktığı koltuğa, İyi Parti oturabilir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye’nin neresinde bir sorun olursa ordayız. Temel ağır sorunlar için çözümlerimiz var. Türkiye’nin sosyal demokrasiye, laik sosyal devlete çok ihtiyacı olduğu bir dönemdeyiz” dedi.

“CUMHURİYET MADEN İŞÇİLERİ OCAKLARDA ÖLMESİN DİYE KURULDU”

Erkek açıklamasının devamında, “Cumhuriyet niçin kuruldu? Maden ocaklarında işçiler ölmesin diye kuruldu. Bu memlekette herkes eşit şartlarda yaşasın diye kuruldu. Geldiğimiz nokta 15-16 yıllık bir Ak Parti iktidarı noktasıdır. Eğitim çökmüş, adalet çökmüş, dış politika iflas etmiş. Sürekli başkaları suçlu. Olağanüstü süreçlerden geçiyoruz diye bahane ediyorlar, bunun hukuki vicdani sorumluluğu size aittir. Niye binlerce gazeteci işsiz kaldı? Bunun sorumluluğu vatandaşta mı? OHAL milleti etkilemiyormuş! Murat Sevinç niçin ihraç edildi üniversiteden? Niye bu insanlar ihraç edildi. Birileri milleti düşünüyorsa OHAL’i kaldırmalı ve biz normal şartlarda seçime gitmeliyiz. Türkiye böyle devam edemez. Bu Cumhuriyeti kuranlara ayyaş diyenlerin Cumhuriyet ile hesabını biz biliyoruz? Bu milletin kalbinden Atatürk sevgisini söküp atmak öyle kolay bir şey değil. Sorunlarımız yok mu var? Kuruluş döneminde de oldu. Yapmamız gereken Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak.  Kendileri yıllarca FETÖ ile birlikte yürüdüler. Ne istedilerse verdiler, her türlü imkanı sundular. Ve hesap vermeyecekler. Böyle bir şey olamaz! Külli irade Allah’ın iradesidir. İnsanlar hak hukuk adaleti külliyede arıyor. Halkta seçmende aramıyor. Bir kadın ağaca çıktı. Cumhurbaşkanına sesini duyurdu. İki hafta sonra tahliye oldu. Sevindim. Ancak adliyede aramadı hakkını külliyede aradı” şeklinde konuştu.

 “KAYYUM ATAMAYA KİMSE CÜRRET EDEMEZ”

Çanakkale Belediyesindeki kayyum iddialarıyla ilgili olarak da konuşan Erkek, “Bu durum kesinlikle söz konusu dahi olamaz. Kesinlikle söz konusu dahi olamaz. Türkiye şu anda tek adam rejiminde. Olabilir. Ancak normal şartlarda olamaz diyorum. Ancak böyle bir şey olduğu anda herhalde biz ilk yerel seçimde yüzde yetmiş seksenlerle alırız diye düşünüyorum. Hangi gerekçeyle kayyum atanacak arkadaşlar? Şu anda büyük bir sıkıntı var Ak Parti içinde. Onu örtmek için başka belediyelere yöneldiklerini biz biliyoruz. Bugün zaten iç işleri bakanının talimatıyla birçok belediyede müfettişler var. Çanakkale Belediyesine kayyum atamaya hiç kimse cüret edemez. Hakkı da değildir. Hakkı da değildir. Belediye meclisindeki tartışma bir siyasi tartışmadır. Bu tarafları ilgilendirir. Siyasette her zaman sert tartışmalar olur bu müfettişleri yargıyı ilgilendirmez” dedi.

“SARAYDAN TALİMAT GELDİ GERİ ÇEKTİLER”

İyi Parti'ye CHP'den geçen Aytun Çıray ile ilgili görüşlerini de aktaran Erkek, “Siyasette siyasi etik yasası neden çıktı? Cumhuriyet Halk Partisi’nin tekniklerine, önergelerine, her konuyla ilgili projelerine ulusalda da yer vermiyor verse bizim yıllar önce hazırladığımız siyasi yasa tasarımız var. Biz bu tasarıyı etik kurallarda yapılsın diye istedik. Biz ciddi katkı verdik komisyonda saraydan talimat geldi geri çektiler. Ulusal medyada hiçbir şey yer almıyor. Türkiye’de bildiğim kadarıyla belediyelerin yüzde elliyi aşmıştır belki seçmenin iradesiyle yapıldığı. Bunu eleştirmemiz lazım. Genel demokrasiye darbe vuruluyor. Hangi gerekçeyle?” dedi.

Ak Parti içerisindeki sıkıntının adı nedir? sorusu üzerine Erkek, “Tek adam rejimidir. Milletvekilleriyle de konuşuyoruz. Küçücük bir itiraz hakları yok. Düşüncelerini açıklama hakları yok. En azından mecliste çıkar, düşünceni paylaşırsın. Yasama yargı organı devre dışı bırakılmış” ifadelerini kullandı.

  Kaynak: Seda Atan   Bu haber 980 defa okunmuştur.
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
  Güncel HABERLERİ
İYİ Parti Çanakkale üye kayıtları başladı İYİ Parti Çanakkale üye kayıtları başladı İYİ Parti bütün yurtta olduğu gibi Çanakkale’de de üye kayıtlarına başladı. İlk ..
Gelecek Turizmde Gelecek Turizmde "Troya Kültür Rotası Projesi" start aldı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) ve Anado..
CHP İl Kadın Kollarında Sibel Erol dönemi CHP İl Kadın Kollarında Sibel Erol dönemi CHP İl Kadın Kolları 36. Olağan Kongresi Türkan Saylan Tesisleri Belediye Nikah ..
Sera Park’ta eşsiz manzara eşliğinde keyif Sera Park’ta eşsiz manzara eşliğinde keyif Kahvaltı ve özel organizasyonların adresi Sera Park Cafe özel lezzetleri ile Çan..
  Ekonomi HABERLERİ
Tümsek’ten Aralık ayı ile ilgili uyarı Tümsek’ten Aralık ayı ile ilgili uyarı Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alı..
Doku kültürüyle firmaların kayıpları azalacak (VİDEO) Doku kültürüyle firmaların kayıpları azalacak (VİDEO) Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi, Tarla Bitkileri Böl..
Zam şampiyonu belli oldu Zam şampiyonu belli oldu Aralık 2017'de en yüksek fiyat artışı yüzde 23,10 ile patlıcanda, en fazla fiyat..
Memur ve emeklilerin alacağı enflasyon zam farkı belli oldu Memur ve emeklilerin alacağı enflasyon zam farkı belli oldu Memur ve memur emeklilerinin yeni yılda alacağı enflasyon farkı zammı ile işçi e..
  Siyaset HABERLERİ
Basın, Demokrasinin Gelişmesi İçin Önemlidir Basın, Demokrasinin Gelişmesi İçin Önemlidir AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 10 Ocak Çalışan ..
İl Gençlik Kolları Kongresi yaklaşıyor İl Gençlik Kolları Kongresi yaklaşıyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Gençlik Kolları kongresi 14 Ocak 2018..
İyi Parti Merkez İlçe’den kaynaşma yemeği İyi Parti Merkez İlçe’den kaynaşma yemeği İYİ Parti Merkez İlçe yönetimi tarafından düzenlenen akşam yemeği gerçekleştiril..
Öz otel açılışına katıldı Öz otel açılışına katıldı CHP Çanakkale Milletvekili, TBMM Başkalık Divanı Üyesi Bülent Öz, Biga köylerind..
  Spor HABERLERİ
Futsal turnuvasında Papen Mustafa rüzgarı Futsal turnuvasında Papen Mustafa rüzgarı Bayramiç ilçesinde AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen futsal turnuva..
 Başarılı voleybolculardan Kaymakam Can'a ziyaret Başarılı voleybolculardan Kaymakam Can'a ziyaret Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Safiye Hüseyin Elbi Mesleki ve Teknik Anadolu Lise..
Lider Umurbey Belediyespor'un rakibi Çanakkale Gençlikspor Lider Umurbey Belediyespor'un rakibi Çanakkale Gençlikspor Basketbol Yerel Lig Büyük Erkekler B Grubu'nda yenilgisiz liderliğini sürdüren U..
Şahinali Terzi Dardanelspor’da Şahinali Terzi Dardanelspor’da Çanakkale Dardanelspor ara transferde 27 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusu Ş..
  Dünya HABERLERİ
Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... Bilim adamları açıkladı! Sadakatsizlik geni bulundu... İsveçli bilim adamları, erkeklerde uyumsuzluğa, sadakatsizliğe, aile hayatında ..
Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Bartholomeos, 25. Yılını Gökçeada’da Kutladı Fener Rum Patriği Bartholomeos’un, patrik seçilişinin 25'inci yılı nedeniyle Çan..
Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu Kadınlar Kütüphane Haftasında Sokakta Kitap Okudu AK Partili kadınlar, Kütüphane Haftasını sokakta kitap okuyarak kutladı.
Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple en yüksek kar rekorunu kırdı Apple, ilk çeyreğinde 18,4 milyar dolar kar elde ederek, dünya çapında halka açı..
  Yerel HABERLERİ
Biga'da deve güreşleri heyecanı Biga'da deve güreşleri heyecanı Çanakkale’nin Biga ilçesinde, yılın en büyük deve güreşi organizasyonu olan 3’nc..
Çanakkale'de  kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale'de kaçak göçmenleri taşıyan bot battı! 1 ölü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Sivrice mevkiinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na g..
resim yok İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ İŞTE ÇANAKKALE GAZETESİ
Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Boğaz Köprüsü İçin Çalışmalar Başladı Lapseki ile Gelibolu ilçelerimiz arasında yapılması planlanan boğaz köprüsünün f..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
YUKARI